X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co doprowadziło do upadku Mohameda Mursiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 16:00
– Bardzo wielu wpływowym grupom w świecie arabskim zależało na tym, by nie doszło do tego, by Egipt stał się udanym eksperymentem demokratycznym. Konsekwencje tego mogłyby doprowadzić do przebudowy całego regionu. Ta transformacja została zatrzymana w 2013 roku, wraz z aresztowaniem Mohameda Mursiego – mówi dr Łukasz Fyderek, politolog.
Audio
  • W jaki sposób Mohamed Mursi został prezydentem Egiptu? (Raport o stanie świata/Trójka)
Plakat Mohammeda Mursiego
Plakat Mohammeda MursiegoFoto: shuterstock.com/Sadik Gulec

Były prezydent Egiptu Mohamed Mursi zmarł w sądzie. Miał 67 lat. Był prezydentem Egiptu od czerwca 2012 do lipca 2013 roku. Egipska telewizja państwowa poinformowała, że Mohamed Mursi zasłabł po posiedzeniu sądu, przed którym stanął w związku z oskarżeniami o szpiegostwo. Zmarł chwilę później.

Mohamed Mursi został odsunięty od władzy przez wojsko po masowych protestach przeciwko jego prezydenturze. Odsiadywał siedmioletni wyrok więzienia.

Jak doszło do tego, że Mursi, który nie należał do najważniejszych postaci w Bractwie Muzułmańskim, został on wyznaczony na kandydata w wyborach prezydenckich? O tym w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

W audycji również:

  • Donald Trump rozpoczął kampanię przed wyborami 2020 roku od wzmożenia nacisków na Iran. W ostatniej chwili wycofał zgodę na ataki na ten kraj. Jakie będą jego kolejne decyzje?
  • Jemen – największa tragedia humanitarna ostatnich lat dzieje się bez specjalnego zainteresowania świata;
  • Czy nowe technologie zwiastują kres demokracji  o tym porozmawiamy z autorem znakomitej książki na ten temat.

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi:
Dariusz Rosiak
Autor materiału dodatkowego: Agata Kasprolewicz
Goście: dr Łukasz Fyderek (politolog, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia w USA), Rafał Grzelewski (Polska Akcja Humanitarna), Ayobami Adebayo (nigeryjska pisarka)
Data emisji: 22.06.2019
Godzina emisji: 15.08

IAR/ml

Czytaj także

Theresa May rezygnuje. Co dalej z brexitem?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 16:13
Brytyjska premier Theresa May zapowiedziała w piątek (24.05), że 7 czerwca ustąpi ze stanowiska szefowej Partii Konserwatywnej, uruchamiając proces wyboru jej następcy. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siedem dekad wielkich przemian. Jak zrozumieć współczesne Chiny?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2019 16:13
70 lat temu Mao Tse Tung ogłosił początek nowej ery – zaczęła się kolejna karta w historii nowożytnych Chin. Czy następnym etapem będzie światowa hegemonia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sudański opozycjonista: władza w Chartumie jest teraz władzą okupacyjną

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 16:00
– Ta masakra byłą wielkim szokiem dla Sudańczyków. Nie tylko dla osób protestujących przed główną siedzibą armii. Czuli się bezpiecznie, bo dostali zapewnienie, że nie będą atakowani. A zaczęto do nich strzelać, by zdławić rewolucję – mówi w rozmowie z Agatą Kasprolewicz sudański opozycjonista Adil Abdel Atti.
rozwiń zwiń