X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Demokraci kontra Donalda Trump, czyli początek kampanii przed wyborami 2020 w USA

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 16:15
W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się kampania przed wyborami w 2020 roku. Obecnie urzędujący prezydent Donald Trump zainaugurował ją swoim wystąpieniem na Florydzie. Czy amerykański miliarder zostanie w Białym Domu na kolejne lata? 
Audio
  • Czy Donald Trump zostanie na kolejną kadencję? (Raport o stanie świata/Trójka)
Ta wizyta nie została odwołana, tylko przełożona  mówił na antenie Jedynki Krzysztof Lipiec (PiS)
Ta wizyta nie została odwołana, tylko przełożona – mówił na antenie Jedynki Krzysztof Lipiec (PiS)Foto: shutterstock.com/Joseph Sohm

W czasie ostatnich debat telewizyjnych Demokraci próbowali przekonać Amerykanów, że nadają się do "walki" z Donaldem Trumpem. Na tę chwilę prezydent USA nie przejmuje się słowami swoich rywali i stara się poprawić stosunki z Chinami. Po ostatnim szczycie G-20 ogłosił, że nie wprowadzi dodatkowych ceł na towary importowane właśnie z tego kraju i nie będzie zakazu handlu z firmą Huawei. 

– Jedynym kluczem do wyborów w 2020 roku jest gospodarka. Donald Trump może je przegrać, jeśli amerykańska gospodarka mocno się zachwieje, jednak nie widać ku temu żadnych zwiastunów. Trump siedzi sobie w Białym Domu i ogląda te debaty i komentując, że "nie ma się czego bać" – mówi prof. Bogdan Szklarski, amerykanista z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszyliśmy również następujące tematy:

  • Prezydent Erdogan traci Stambuł, czy to koniec jego władzy w całej Turcji? 
  • W Czarnobylu nie było tak jak w serialu? Wywiad z Kate Brown, autorką książki: "Czarnobyl - instrukcje przetrwania";
  • W Etiopii nieudany zamach stanu – zabójstwo szefa sztabu armii i ostra reakcja służb bezpieczeństwa. Czy szykuje się kolejna rewolucja?

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak 
Autorzy materiałów dodatkowych: Adrian BąkAgata Kasprolewicz
Goście: prof. Bogdan Szklarski (amerykanista, Uniwersytet Warszawski), Adam Balcer (WiseEuropa, Uniwersytet Warszawski),
Data emisji: 30.06.2019
Godzina emisji: 15.08

kw

Czytaj także

Sudański opozycjonista: władza w Chartumie jest teraz władzą okupacyjną

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 16:00
– Ta masakra byłą wielkim szokiem dla Sudańczyków. Nie tylko dla osób protestujących przed główną siedzibą armii. Czuli się bezpiecznie, bo dostali zapewnienie, że nie będą atakowani. A zaczęto do nich strzelać, by zdławić rewolucję – mówi w rozmowie z Agatą Kasprolewicz sudański opozycjonista Adil Abdel Atti.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy autonomia Hongkongu jest zagrożona?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 16:00
– Hongkongijczycy są teraz rozżaleni. Ich sytuacja prawna, która przez 50 lat miała być nienaruszona, co gwarantowały Chiny w 1997 roku, zmienia się. Praw ubywa z roku na rok, pojawiają się ograniczenia, podobne do tych w Chinach kontynentalnych – mówi Katarzyna Sarek, sinolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co doprowadziło do upadku Mohameda Mursiego?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 16:00
– Bardzo wielu wpływowym grupom w świecie arabskim zależało na tym, by nie doszło do tego, by Egipt stał się udanym eksperymentem demokratycznym. Konsekwencje tego mogłyby doprowadzić do przebudowy całego regionu. Ta transformacja została zatrzymana w 2013 roku, wraz z aresztowaniem Mohameda Mursiego – mówi dr Łukasz Fyderek, politolog.
rozwiń zwiń