X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koniec popularności Władimira Putina w Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 16:13
W Moskwie trwają protesty przeciwko niezarejestrowaniu przez władze kandydatów w wyborach lokalnych. Czy zwiastują one koniec popularności prezydenta Putina?
Audio
  • Spadająca popularność prezydenta Rosji (Raport o stanie świata/Trójka)
Władimir Putin
Władimir PutinFoto: Shutterstock

Do 381 wzrosła liczba osób zatrzymanych podczas sobotniej demonstracji opozycji w Moskwie – poinformowała monitorująca sytuację organizacja OWD-Info. Jest to kolejny protest przeciw niedopuszczeniu niezależnych kandydatów do wrześniowych wyborów lokalnych w stolicy Rosji. Do zatrzymań dochodzi w różnych miejscach na okalającym centrum miasta pasie bulwarów, m.in. na Placu Puszkińskim i Placu Trubnym. 

Po brutalnym rozpędzeniu protestów w ubiegłym tygodniu ich inicjatorzy zaproponowali, by uczestnicy zbierali się w różnych punktach i wspólnie odbyli "spacer po bulwarach". Władze nie wydały zgody na przeprowadzenie demonstracji, a policja przed jej rozpoczęciem zapowiedziała, że uważa ją za nielegalną i będzie "reagować operatywnie". Według radia Echo Moskwy władze dzielnic w centrum Moskwy rekomendowały, by właściciele sklepów i restauracji nie otwierali ich w sobotę w czasie trwania protestu. 

– Trudno powiedzieć ile osób uczestniczy w tym marszu. To się rozciąga i są różne grupy. Nie ma jednego zbiorowiska, które umożliwiłoby ostrą reakcję rosyjskiej policji – mówi Andrzej Łomanowski z dziennika "Rzeczpospolita". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której poruszyliśmy również inne tematy:


  • Stany Zjednoczone wycofują się z traktatu o nierozprzestrzenianiu broni rakietowej średniego zasięgu, a w kraju wre kampania wyborcza. Kto będzie kandydatem Demokratów do walki z Donaldem Trumpem. 
  • Chińska armia ostrzega demonstrantów w Hong Kongu. Czy za słowami pójdzie otwarta interwencja?
  • Dwóch nastolatków podejrzanych o zabójstwo trojga ludzi, ukrywa się w kanadyjskiej Manitobie. Jakie mają szanse przeżycia na odludziu, w ekstremalnie trudnych warunkach? 

***

Tytuł audycji: Raport o stanie świata 
Prowadzi: 
Dariusz Rosiak
Goście: Andrzej Łomanowski ("Rzeczpospolita"), Mariusz Piotrowski (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), Radosław Pyffel (polski dziennikarz, publicysta, socjolog, znawca Chin), Kamila Kielar (znawczyni Kanady)
Data emisji: 3.08.2019
Godzina emisji: 15.07

kw/pap