Jerzy Stuhr dla dzieci. Kiedyś swoich, dzisiaj wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 11:00
Jerzy Stuhr razem z córką napisał książkę dla najmłodszych. "Kto tam zerka na Kacperka" to historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie - dzieci znanego aktora.
Audio
  • Jerzy Stuhr i jego córka Marianna opowiadają o tym, jak powstała ich książka dla dzieci (Zagadkowa niedziela/ Trójka)
Od prawej: prof. Jerzy Stuhr, Marianna Bończa-Stuhr, Kasia Stoparczyk i Brunek Hartwig
Od prawej: prof. Jerzy Stuhr, Marianna Bończa-Stuhr, Kasia Stoparczyk i Brunek HartwigFoto: Katarzyna Goleniewska/PR

Jerzy Stuhr przyznaje, że Kacperek to dla niego ważny kawałek historii. - Kiedy moje dzieci były małe, obowiązkiem było co wieczór opowiedzieć im przygodę bohatera, który miał na imię Kacperek. Po pracy w teatrze przychodziłem często bardzo późno, ale dzieci zawsze czekały na opowieść. Po spektaklu, w samochodzie wymyślałem przygody Kacperka, bo maluchy inaczej nie chciały iść spać - wspomina Jerzy Stuhr.
Marianna Bończa-Stuhr narysowała bohatera i jego przyjaciół. - Kacperek był wryty w moją głowę, dlatego zupełnie nie musiałam nic wymyślać. Narysowałam go tak, jak wyobraziłam go sobie w dzieciństwie - opowiada.
Którego z bohaterów swojego dzieciństwa zapamiętał Jerzy Stuhr i jakim dzieckiem był on sam? O tym między innymi usłyszeć można w rozmowie, którą prowadziła Kasia Stoparczyk.

Wśród gości audycji byli także m.in. Patryk Matela, który zaprosił na gimnastykę buzi i języka oraz Paulina Stępień, która opowiadała o przepisach kulinarnych dla najmłodszych. Krzysztof Józef Jaraczewski mówił natomiast o dziedzictwie jego dziadka Józefa Piłsudskiego.

Załoga
Załoga "Zagadkowej niedzieli", czyli (od lewej): Brunek Hartwig, Kasia Stoparczyk, Jerzy Stuhr i Marianna Bończa-Stuhr (fot. K. Goleniewska)

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela

Poprowadziła: Kasia Stoparczyk
Goście: Jerzy Stuhr i Marianna Bończa-Stuhr, Paulina Stępień, Patryk Matela, Krzysztof Józef Jaraczewski
Data emisji: 9.11.2014
Godzina emisji:
7.05

(ei/asz)

Czytaj także

Zwierzęta wiecznie żywe, filmy dla dzieci i wiele więcej atrakcji

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 09:43
Tym razem w "Zagadkowej niedzieli" mówiliśmy m.in. o stworzeniach, które właściwie są nieśmiertelne, ale też o specjalnym projekcie kina dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co najlepiej jeść jesienią

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 12:00
W "Zagadkowej niedzieli" sprawdziliśmy, jakie potrawy pomogą nam poprawić odporność, chronić płuca i zagrzać organizm jesienią, a nawet zimą.
rozwiń zwiń