Polska Narnia Kamila Sipowicza i jego wyjątkowe zwierzaki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 12:45
W Światowym Dniu Książki w "Zagadkowej niedzieli" nie zabrakło tematów książkowych. Kamil Sipowicz - poeta, dziennikarz i malarz - opowiedział o swoim zbiorze "Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt", a wydawczyni Magdalena Kłos-Podsiadło przedstawiła nowości wśród książek dla dzieci.
Audio
  • Kamil Sipowicz i Roztocze pełne zwierząt (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukiyanova Natalia frenta/Shutterstock.com

Galaretek kolczasty, twardzioszek, czarnobrzuszek filcowaty - to tylko niektórzy z mieszkańców roztoczańskich lasów, o których opowiedział Kamil Sipowicz. Nie są to krasnoludki ani elfy, tylko... gatunki grzybów. Ale na ukochanym przez gościa Trójki Roztoczu spotkać można wiele ciekawych stworzeń. Jak zapewnia, można się zakochać w tutejszych lasach, które wciąż nie są jeszcze popularne wśród mieszkańców innych części Polski.

W książce "Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt" ilustrowanej przez Olgę Sipowicz (Korę), do głosu dochodzą mieszkańcy tajemniczych lasów Roztocza, a także zwierzęta, które mieszkają w domu państwa Sipowiczów - psy i koty o bardzo zróżnicowanych charakterach. Według Kamila Sipowicza, wszyscy powinniśmy uczyć się od zwierząt, ponieważ one najlepiej wiedzą, jak nie marnować czasu i jak zawsze być sobą.

"Zagadkową niedzielę" odwiedziła także Magdalena Kłos-Podsiadło, która wróciła niedawno z targów książki dziecięcej w Bolonii i przywiozła dla nas prawdziwe rarytasy.

Rozmawialiśmy też z Anną Schmidt i jej podopiecznymi z młodzieżowego zespołu Hope 4 Street z warszawskiej Pragi. Poprzez sztukę - hip hop, breakdance, warsztaty artystyczne - wspierają się wzajemnie i tworzą jedną wielką rodzinę. Więcej o tej niezwykłej inicjatywie w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście:
Anna Schmidt (prowadząca zespół taneczny Hope 4 Street), Kamil Sipowicz (autor książki "Ramona, Mila, Bobo i pięćdziesiąt sześć innych zwierząt"), Magdalena Kłos-Podsiadło (wydawczyni)
Data emisji: 23.04.2017
Godzina emisji: 8.08

bk/mk

Czytaj także

Dlaczego warto czytać książki?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 18:55
- Trudno wyobrazić sobie codzienność bez książek - mówił prof. Grzegorz Leszczyński, wybitny znawca literatury dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń