Tuwim, Brzechwa i Kilersi, czyli "Zagadkowa Osiecka" dla dzieci po raz drugi w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 11:00
Spotkanie z cyklu "Zagadkowa Osiecka" odbyło się po raz drugi. W programie – oprócz audycji "Zagadkowa niedziela" – odbył się koncert grupy Kilersi z programem "Pan Tuwim i Pan Brzechwa robią show".
Audio
  • Zespół Kilersi śpiewa wiersze Tuwima (Zagadkowa Osiecka/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk
Katarzyna StoparczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kasia Stoparczyk 663.jpg
"Budyń Julka Tuwima" w "Zagadkowej Osieckiej"!

Pojawili się także charyzmatyczny multiinstrumentalista Sambor Dudziński i Dariusz Kucharski, biolog z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w przepiękny sposób opowiadali o zagadkowym świecie przyrody. 

"Zagadkowa Osiecka" to nowy autorski projekt Katarzyny Stoparczyk. Prowadzi ona w radiowej Trójce znany i lubiany cykl "Dzieci wiedzą lepiej" oraz popularne audycje: "Myślidziecka 3/5/7" i "Zagadkowa niedziela", która w 2017 roku została nagrodzona tytułem Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi. Pierwsze spotkanie w ramach projektu "Zagadkowa Osiecka" odbyło się dwa tygodnie temu, w niedzielę 11 lutego. Na scenie, w trakcie koncertu pt. "Budyń Julka Tuwima", zaprezentowali się znakomici muzycy i wokaliści: Jacek "Budyń" Szymkiewicz (lider zespołu Pogodno), Joanna Zawłocka, Krzysztof Zalewski i Czesław Mozil. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania tego niezwykłego wydarzenia!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa Osiecka
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: członkowie zespołu Kilersi, Dariusz Kucharski, Sambor Dudziński
Data emisji: 25.02.2017
Godzina emisji: 9.06

kw/gs

Czytaj także

Fascynujący świat nauki

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2018 11:00
Tym razem poznawaliśmy wielkie naukowe odkrycia, a także fascynujący świat medycyny i ludzi, którzy poświęcili jej całe swoje życie. Jak się okazało, ratując przy tym nasze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak słuchano muzyki w czasach, gdy nie było prądu?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2018 18:34
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez prądu, dzięki któremu możemy słuchać ukochanej muzyki. Kilkadziesiąt lat temu ludzie potrafili funkcjonować bez elektryczności. Jak to było możliwe? 
rozwiń zwiń