Co słychać na najwyższych szczytach świata?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2019 10:13
– Na Mount Evereście przede wszystkim słychać wiatr, który szumi pięknie. Są tam też niesamowite widoki, bo po to się wchodzi na takie góry, żeby ładować baterie i zobaczyć coś niesamowitego – opowiadała Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi.
Audio
  • Czy zdobywanie kolejnych szczytów górskich może dodawać sił? (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Soloviova Liudmyla

Okładka książki Miłki Raulin "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi", Wydawnictwo Bezdroża Okładka książki Miłki Raulin "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi", Wydawnictwo Bezdroża

Miłka Raulin jest wulkanem energii, człowiekiem wielu pasji, mamą, a także autorką projektu Siła Marzeń, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej i szybownictwa. W audycji opowiadała o tym, czym jest Korona Ziemi, jaki sprzęt jest konieczny do wspinaczki i co ją popycha do zdobywania najwyższych szczytów Ziemi. 

W naszym zagadkowym studiu nie zapomnieliśmy także o wcześniakach. Właśnie przypada ich wielki Światowy Dzień. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: 
Miłka Raulin (autorka książki "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi")
Data emisji: 17.11.2019
Godzina emisji: 9.08


Czytaj także

Sambor Dudziński: zawsze marzyłem i robię to nadal

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 10:00
Najpierw wdrapał się na kamienny cokół. Potem zgrabnie wskoczył na grzbiet konia. Koń miał skrzydła, więc okazał się być Pegazem. Mały chłopiec wiedział o tym więc cierpliwie czekał kiedy koń w końcu wzniesie się i poleci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem najwspanialszych ciekawostek świata

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 10:00
– W książce "Milion rzeczy" jesteśmy zaproszeni w podróż po świecie zagadek, po świecie miliona rzeczy do odkrycia. Wyprawę zaczynamy na Antarktydzie. To takie miejsce, którego prawdopodobnie nie uda nam się odwiedzić osobiście – opowiada Katarzyna Domańska, tłumaczka książki Marca Martina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O chłopcu, który obserwował bociany…

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 10:00
Historia zawarta w książce pt. "Wojtek" zawiera wątki autobiograficzne jej autora – popularyzatora nauki, Wojciecha Mikołuszko, który jest bohaterem tego wydania audycji.
rozwiń zwiń