X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapraszamy do "Zagadkowej Namibii"!

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 13:00
W "Zagadkowej niedzieli" Anna Olej-Kobus opowie o niezwykłej rodzinnej podróży, której efektem jest książka "Namibia – z dziećmi przez pustynię i busz".
Audio
Namibia
NamibiaFoto: fot. travelphoto.pl

Podróż do Namibii była niezwykłą wyprawą. Rodzina Kobusów, czyli Ania i Krzysztof z synkami Michasiem (3 latka) i Stasiem (2 latka), przejechali 9000 kilometrów odkrywając różnorodne oblicza tego kraju.

Między pomarańczowymi wydmami pustyni Namib szukali wody i wschodu słońca, odkryli kto mieszka w piasku i ile lat mają najstarsze rośliny. Odnaleźli najmniejsze miasto Namibii (Solitaire) oraz poznali co znaczy camping w afrykańskim stylu. W Luderitz odwiedzili miasto duchów porzucone przez poszukiwaczy diamentów, zaś w Fish River Canyon spojrzeli na największy wąwóz Afryki. W Puros jeździli korytami wyschniętych rzek śladami pustynnych słoni, zaś koło granicy z Angolą zaprzyjaźnili się z ludem Himba słynącym z tego, że ich kobiety nigdy się nie myją, a mimo to są uważane za najpiękniejsze kobiety Afryki! W Etoszy przeżyli ekscytujące polowanie lwów na zebry i zostali otoczeni przez stado słoni, zaś Buszmeni zdradzili im tajniki przetrwania na pustyni Kalahari oraz nauczyli, co można zrobić ze skorupek strusich jaj i nasion.

/

Dlaczego słoń ma trąbę, a antylopa długą szyję? Gdzie foki spędzają letnie wakacje (i dlaczego wakacje kłują!)? Kto mieszka na pustyni? Czy można być czystym nigdy się nie myjąc? Jak rozpalić ogień bez zapałek? Na te pytania (a także wiele innych) odpowiedzieli w ich najnowszej książce "Namibia – z dziećmi przez pustynię i busz" oraz na swojej stronie internetowej www.malypodroznik.pl

 

Naszym gościem będzie Anna Olej-Kobus, która przyniesie ze sobą do studia prezenty dla "zagadkowych" Słuchaczy! Będziemy także rozdawać egzemplarze książki.

 

Zdjęcia z podróży oraz fotografie upominków można obejrzeć w galeriach, które znajdują się z prawej strony artykułu.

 

Zapraszam do "Zagadkowej Namibii", już w niedzielę od 7:00 do 9:00 - Katarzyna Stoparczyk.

Czytaj także

Chcesz dobrze wychować dziecko? Arktyka czeka!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 14:51
Wilk morski i mały polarnik jest w każdym maluchu. Dzieci są dużo wytrzymalsze, niż nam się wydaje. Udowodniła to książka "Córka polarnika".
rozwiń zwiń