X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróże baśniowym tropem

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 20:08
Za górami, za lasami, za siedmioma górami leży kraina mlekiem i miodem płynąca. Kraina, której mieszkańcy wynaleźli jogurt i przepyszne najsłodsze pod słońcem desery.
Audio
Syberia. Jezioro Kuczerla w górach Ałtaju
Syberia. Jezioro Kuczerla w górach AłtajuFoto: Stefan Kühn/lic. CC/Wikimedia Commons

Kraina, którą oblewają cztery ciepłe morza falujące na dwóch kontynentach świata. Kraina, w której dzieci świętują swój dzień 23 kwietnia puszczając kolorowe latawce i tańcząc swoje przepiękne, prastare tańce.

Tropem baśni Ozgura Sonera zawędrujemy do baśniowej Turcji. Zaraz potem podróżować będziemy najbardziej niesamowitą koleją świata - Koleją Transsyberyjską po to, aby po drodze przyjrzeć się z bliska łosiom, niedźwiedziom, amurskim lampatrom i niezwykle rzadko spotykanym syberyjskim tygrysom. A także po to, aby tropem baśni charyzmatycznego barda - Evgena Malinovskiego - zawędrować nad najstarsze jezioro świata i zobaczyć rozległe tajgi i tundry wszechpotężnej Syberii.

Na wszelki wypadek weźcie ze sobą ciepły szalik i pyszną kanapkę. Ja też się pakuję, bo wyruszam razem z Wami - Kasia Stoparczyk.

"Zagadkowa niedziela" między godz. 7 a 9.