X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat dźwięków w zagadkowym kąciku Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:33
Czy można zobaczyć muzykę? Dotknąć jej? Przejść po dźwięku? Oczywiście! Doświadczyć można tego w Centrum Nauki Kopernik, ale najpierw u nas - w zagadkowym studiu!
Audio
Jeden z eksponatów wystawy Wszystko gra
Jeden z eksponatów wystawy "Wszystko gra"Foto: fot. mat. promocyjne CN Kopernik

"Wszystko gra" to 19 eksponatów - nietypowych instrumentów, które pozwalają małym i dużym prowadzić zaskakujące muzyczne doświadczenia.

Za sprawą dźwiękowych mikroskopów można usłyszeć przedmioty na co dzień milczące, takie jak patyczek do lodów, czy krajalnica do jajek. Możemy sprawdzić, czy nasz głos nie zgubi się na zakrętach pozwijanej rury i czy, balansując własnym ciałem, potrafimy zagrać melodię na jednej strunie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom elektronicznym mamy szansę się przekonać, czy, śpiewając jak robot, zrobilibyśmy karierę muzyczną. O wystawie opowie nam Barbara Domaradzka z Centrum Nauki Kopernik.

Po odbyciu dźwiekowej podróży zanurzymy się w świat ciszy, spróbujemy zrozumieć świat dziecka, które nie słyszy. Opowie nam o nim Artur Marcinkowski z Fundacji Widzialni.

Gościć będziemy także Zasława Adamaszka , który opowie nam o magii capoeiry i zdradzi, w jaki sposób samodzielnie można wykonać egzotyczne instrumenty: berimbau i reco-reco.

Zapraszam do wysłuchania całej niezwykle zagadkowej audycji, którą przygotowała i prowadziła Kasia Stoparczy.

Wystawa muzyczna "Wszystko gra" w Centrum Nauki Kopernik: 2 października 2012 – 17 marca 2013.

"Zagadkowa niedziela" na antenie Trójki w każdą niedzielę.

Czytaj także

Lalki świata i premierowa Arka Noego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 14:57
Muzyczna premiera "Pana Krakersa", przegląd lalek z całego świata i konkursy, to tylko niektóre z wydarzeń trójkowej audycji dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagadkowa Niedziela" idzie do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:49
Kiedy zaczyna się rok szkolny w różnych częściach świata i kto marzy o nauce w szkolnej ławce? O warunkach nauczania w krajach, które odwiedziła opowie pani Agnieszka Kruk, fotografka i podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 12:11
- Muzyka to język, którym się możemy porozumiewać, bez względu na to, czy mieszkamy w Afryce, czy w Chinach - mówiła Maria Pomianowska, muzyk, kompozytorka, multiinstrumentalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi kolor czerwony?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 11:05
W "Zagadkowej Niedzieli" rozmawialiśmy o Małej Warszawskiej Jesieni, eksperymentach z muzyką i charytatywnym koncercie w warszawskiej Fabryce Trzciny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krokodylion, czyli Kasia i Pippi na tropie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 08:38
Polskie Radio zaprasza wszystkie dzieci na koncert z cyklu "Kasia i Pippi na tropie", który odbędzie się w sobotę 6 października i w niedzielę 7 października o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń