Świat dźwięków w zagadkowym kąciku Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:33
Czy można zobaczyć muzykę? Dotknąć jej? Przejść po dźwięku? Oczywiście! Doświadczyć można tego w Centrum Nauki Kopernik, ale najpierw u nas - w zagadkowym studiu!
Audio
Jeden z eksponatów wystawy Wszystko gra
Jeden z eksponatów wystawy "Wszystko gra"Foto: fot. mat. promocyjne CN Kopernik

"Wszystko gra" to 19 eksponatów - nietypowych instrumentów, które pozwalają małym i dużym prowadzić zaskakujące muzyczne doświadczenia.

Za sprawą dźwiękowych mikroskopów można usłyszeć przedmioty na co dzień milczące, takie jak patyczek do lodów, czy krajalnica do jajek. Możemy sprawdzić, czy nasz głos nie zgubi się na zakrętach pozwijanej rury i czy, balansując własnym ciałem, potrafimy zagrać melodię na jednej strunie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom elektronicznym mamy szansę się przekonać, czy, śpiewając jak robot, zrobilibyśmy karierę muzyczną. O wystawie opowie nam Barbara Domaradzka z Centrum Nauki Kopernik.

Po odbyciu dźwiekowej podróży zanurzymy się w świat ciszy, spróbujemy zrozumieć świat dziecka, które nie słyszy. Opowie nam o nim Artur Marcinkowski z Fundacji Widzialni.

Gościć będziemy także Zasława Adamaszka , który opowie nam o magii capoeiry i zdradzi, w jaki sposób samodzielnie można wykonać egzotyczne instrumenty: berimbau i reco-reco.

Zapraszam do wysłuchania całej niezwykle zagadkowej audycji, którą przygotowała i prowadziła Kasia Stoparczy.

Wystawa muzyczna "Wszystko gra" w Centrum Nauki Kopernik: 2 października 2012 – 17 marca 2013.

"Zagadkowa niedziela" na antenie Trójki w każdą niedzielę.

Czytaj także

Lalki świata i premierowa Arka Noego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 14:57
Muzyczna premiera "Pana Krakersa", przegląd lalek z całego świata i konkursy, to tylko niektóre z wydarzeń trójkowej audycji dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagadkowa Niedziela" idzie do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 12:49
Kiedy zaczyna się rok szkolny w różnych częściach świata i kto marzy o nauce w szkolnej ławce? O warunkach nauczania w krajach, które odwiedziła opowie pani Agnieszka Kruk, fotografka i podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice muzyki

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 12:11
- Muzyka to język, którym się możemy porozumiewać, bez względu na to, czy mieszkamy w Afryce, czy w Chinach - mówiła Maria Pomianowska, muzyk, kompozytorka, multiinstrumentalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak brzmi kolor czerwony?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 11:05
W "Zagadkowej Niedzieli" rozmawialiśmy o Małej Warszawskiej Jesieni, eksperymentach z muzyką i charytatywnym koncercie w warszawskiej Fabryce Trzciny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krokodylion, czyli Kasia i Pippi na tropie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 08:38
Polskie Radio zaprasza wszystkie dzieci na koncert z cyklu "Kasia i Pippi na tropie", który odbędzie się w sobotę 6 października i w niedzielę 7 października o godz. 11.00 w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń