X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Brave Kids narodził się ze smutku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 16:00
Jak mówi Grzegorz Bral, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Brave Festival, do Brave Kids zainspirowały go dzieci, które spotykał na swojej drodze. W tym pakistański chłopiec - Ikebal, sprzedany przez swoją rodzinę.
Audio
  • Festiwal Brave Kids narodził się ze smutku (Zagadkowa niedziela/Trójka)
Parada podczas Brave Kids Festiwal
Parada podczas Brave Kids FestiwalFoto: Slawek Przerwa/mat.prasowe/Festiwal Brave Kids

Ikebal został sprzedany do tkania dywanów. Jeden z dywanów zniszczył buntując się przeciwko przetrzymywaniu go wbrew woli. Surowo ukarany postanowił uciec i pomóc innym dzieciom.

W ciągu 12 miesięcy udało mu się pomóc tysiącom dzieci, przetrzymywanym wbrew ich woli. - Bardzo mnie ta historia poruszyła i postanowiłem zaczerpnąć odwagi Ikebala. Do Wrocławia przyjeżdżają dzieci z całego świata, wiele z nich nie ma łatwego życia, staramy się im pomóc. Festiwal rodził się ze smutku, że na świecie jest tyle dzieci, którym trzeba pomóc - opowiada Grzegorz Bral. Jak dodaje idea imprezy zrodziła się nie tylko w jego sercu, także w sercach wielu innych osób zaangażowanych obecnie w Brave Kids Festiwal.

Brave Kids Festiwal (część Brave Festival) to spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych i młodzieżowych, w tym pochodzących ze środowisk ubogich oraz z miejsc dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami społeczno-politycznymi, a także grup pochodzących z państw wysoko rozwiniętych, które borykają się z problemami i chorobami cywilizacyjnymi takimi jak konsumpcjonizm, depresja czy samotność. Młodzi artyści używają sztuki, jako narzędzia ułatwiającego społeczną przemianę i pomagającego wyzwolić się z niszczących ograniczeń. Śledząc Festiwal Brave Kids organizatorzy chcą pokazać różnorodność kultury światowej, a przez to promować postawy zrozumienia i otwartości względem drugiego człowieka.

Goszcząca we Wrocławiu Katarzyna Stoparczyk rozmawiała także z polskimi rodzinami, u których mieszkają bohaterowie festiwalu, z ich polskimi rówieśnikami, a także z samymi artystami.

Trójka jest patronem festiwalu.

Na "Zagadkową niedzielę" zapraszamy co niedzielę  tuż po godz. 7.00

Zobacz więcej na temat: dzieci

Czytaj także

Niezwykli ojcowie w świecie zwierząt!

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2013 20:20
Struś, emu, konik morski i pingwin cesarski - co łączy ze sobą te zwierzaki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tata to jest takie coś, co jest łyse"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2013 13:22
W Dniu Ojca o to, kim jest tata, Katarzyna Stoparczyk zapytała najmłodszych słuchaczy Trójki. Zapraszamy do wysłuchania zaskakujących odpowiedzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje w siodle, to jest to!

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 12:50
W Zagadkowej Niedzieli staraliśmy się przekonać małych i dużych słuchaczy, że wakacje w siodle to naprawdę świetny pomysł.
rozwiń zwiń