Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:00
Z Wrocławia przenieśliśmy się z książkami do Krakowa. Podobnie jak we Wrocławiu, w Mieście Literatury UNESCO - aż trzy wydarzenia z książką/literaturą w roli głównej odbywają się w tym samym czasie.
Audio
  • Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig
Foto: mat. promocyjne

My spotykaliśmy się w Magazynie w finale, czyli w dniu zakończenia Festiwalu Conrada oraz Targów Książki w Krakowie, a także w dzień po ogłoszeniu nazwiska laureata przyznanej po raz drugi Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

W tym roku nagroda trafiła w ręce pani Julii Hartwig, gratulujemy!

Odwiedziła nas także reprezentacja Targów i Festiwalu Conrada, a także prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek. Niewykluczone, że będzie nam także towarzyszył juror Nagrody oraz głos laureata.

Wydanie znów rozpoczął "inny" temat. Teatralny. Usłyszeliśmy głos… Krystiana Lupy, który 23 października dał w Teatrze Polskim we Wrocławiu premierę "Wycinki" wg Thomasa Bernharda. W roli komentującego bieżące życie teatralne wystąpi krytyk - Jacek Cieślak.

Wycinka
Wycinka w reż. Krystiana Lupy

Powróciliśmy do tematu ukraińskiego realizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Zajrzeliśmy do najnowszego numeru miesięcznika "Teatr". Nie możemy być na żadnej premierze tego tygodnia, a przecież w Teatrze Narodowym premiera "Iwony Księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza, a w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie premiera sztuki Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje" z Anną Dymną w roli głównej.

W Krakowie odbywa się sesja poświęcona Konradowi Swinarskiemu. Wszystkiego nie "ogarnęliśmy", ale byliśmy czujni!
Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca
Dziękujemy współorganizatorom audycji: Fundacji Wisławy Szymborskiej, Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu oraz Targom w Krakowie.