X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 22:00
Z Wrocławia przenieśliśmy się z książkami do Krakowa. Podobnie jak we Wrocławiu, w Mieście Literatury UNESCO - aż trzy wydarzenia z książką/literaturą w roli głównej odbywają się w tym samym czasie.
Audio
  • Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Julii Hartwig
Foto: mat. promocyjne

My spotykaliśmy się w Magazynie w finale, czyli w dniu zakończenia Festiwalu Conrada oraz Targów Książki w Krakowie, a także w dzień po ogłoszeniu nazwiska laureata przyznanej po raz drugi Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej.

W tym roku nagroda trafiła w ręce pani Julii Hartwig, gratulujemy!

Odwiedziła nas także reprezentacja Targów i Festiwalu Conrada, a także prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej - Michał Rusinek. Niewykluczone, że będzie nam także towarzyszył juror Nagrody oraz głos laureata.

Wydanie znów rozpoczął "inny" temat. Teatralny. Usłyszeliśmy głos… Krystiana Lupy, który 23 października dał w Teatrze Polskim we Wrocławiu premierę "Wycinki" wg Thomasa Bernharda. W roli komentującego bieżące życie teatralne wystąpi krytyk - Jacek Cieślak.

Wycinka
Wycinka w reż. Krystiana Lupy

Powróciliśmy do tematu ukraińskiego realizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Zajrzeliśmy do najnowszego numeru miesięcznika "Teatr". Nie możemy być na żadnej premierze tego tygodnia, a przecież w Teatrze Narodowym premiera "Iwony Księżniczki Burgunda" Witolda Gombrowicza, a w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie premiera sztuki Tadeusza Różewicza "Stara kobieta wysiaduje" z Anną Dymną w roli głównej.

W Krakowie odbywa się sesja poświęcona Konradowi Swinarskiemu. Wszystkiego nie "ogarnęliśmy", ale byliśmy czujni!
Baszka Marcinik oraz Wojciech Dorosz - wydawca
Dziękujemy współorganizatorom audycji: Fundacji Wisławy Szymborskiej, Krakowskiemu Biuru Festiwalowemu oraz Targom w Krakowie.