X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. Festiwal Szekspirowski. Trwa święto teatru

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 20:05
Festiwal odbywa się po raz pierwszy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim latem. Przełom lipca i sierpnia to stała pora święta szekspirowskiego, towarzyszącego tradycyjnie Jarmarkowi Dominikańskiemu. Wyjątek stanowił rok ubiegły, kiedy to został przeniesiony na jesień. Jesienią bowiem otwarto jego siedzibę, czyli GTS.
Audio
  • 19. Festiwal Szekspirowski. Trwa święto teatru (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Gdański Teatr Szekspirowski
Gdański Teatr SzekspirowskiFoto: Wojciech Dorosz

My spotkaliśmy się w MBK w trzeci wieczór Festiwalu, po inauguracji 31 lipca, na którą zaproszono krakowski Teatr Stu z monodramem Jerzego Treli "Wielki John Barrymore", w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

1 sierpnia Paweł Miśkiewicz zaprezentował spektakl pt. "Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" z Teatru Słowackiego w Krakowie - to pierwszy z trójki finalistów konkursu, w którym podczas trwania festiwalu zostanie przez jurorów wybrany laureat Złotego Yoricka (nagroda za sezon 2014/2015). W porze nadawania Magazynu z GTS na scenie trwało przedstawienie "Hamleta", zagranego przez The Tiger Lillies. Zespół 1 sierpnia dał swój koncert.

W nurcie głównym Festiwalu Szekspirowskiego jest w tym roku 11 spektakli. Za nami więc zaledwie niewielka część programu, a przed nami jeszcze 7 dni.

5 sierpnia Jan Klata zaprezentuje swojego "Króla Leara" z Narodowego Starego Teatru - to drugi spektakl konkursowy. 8 sierpnia natomiast, w przeddzień zakończenia festiwalu - ostatni pokaz konkursowy, czyli "Burza" w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu.

W finale - jeden z największych twórców współczesnego teatru - Luk Perceval przedstawi… "Tragedię szkocką" zrealizowaną w… Teatrze Baltic House.

Wydanie rozpoczęła wypowiedź Jana Klaty nagrana dla "Klubu Trójki" (30 lipca).


Gospodarzy reprezentowali prof. Jerzy Limon, dyrektor GTS i Festiwalu Szekspirowskiego, oraz selekcjoner - krytyk Łukasz Drewniak. Na wielu gości podczas trwania jednego z najbardziej oczekiwanych przedstawień raczej nie mogliśmy liczyć.

Połączyliśmy się natomiast z twórcą i dyrektorem festiwalu, który dopiero 7 sierpnia rozpoczyna się w Poznaniu. Jan A.P. Kaczmarek zaprosił nas na V Transatlantyk Festiwal Poznań. My, Transatlantykowi będziemy towarzyszyli po raz czwarty. Tymczasem przypominamy, że TFP jest festiwalem filmu, muzyki i idei.

 
Jeszcze jedno przypomnienie. Kończy się Konkurs na Piosenkę o Sopocie. Jego pomysłodawca - Wojciech Kukuła, twórca portalu my.trzymiasto.pl - opowie, jak przebiega ten sympatyczny konkurs, któremu kibicujemy, bo interesuje nas wszystko, co dotyczy naszej Morskiej Stolicy.

Przy okazji zasygnalizowaliśmy, że Sopockie Lato Teatralne już po półmetku (niestety), właśnie kończy się w Teatrze Atelier pierwsza część Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską Yiddishland.

Podzieliliśmy się z Państwem biletami na cd. Festiwalu Szekspirowskiego oraz Transatlantyk.

***

Baszka Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

Program, tradycyjnie w Trójmieście, zrealizował Andrzej Dubas z Radia Gdańsk.

To wydanie przygotowaliśmy we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.

Wszystkim wydarzeniom, o których wyżej, Trójka patronuje lub partneruje.

P.S.: Gdynia, w której gościliśmy w ubiegłym tygodniu na Globaltice, ma swój Nadmorski Plener Czytelniczy. Od 31 lipca do 2 sierpnia pisarze gościli w najpiękniejszych miejscach miasta. Swoje nowości zaprezentowało 60 wydawnictw.