X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Znamy finalistów Talentów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2018 22:15
Trzy zespoły jurorów konkursu Talenty Trójki 2018 zakończyły już obrady, znamy już więc dziewięcioro finalistów w kategoriach: Sztuki Wizualne, Film i Teatr.
Audio
  • Znamy finalistów Talentów Trójki (Magazyn Bardzo Kulturalny/Trójka)
Stoją: Romuald Wicza-Pokojski i Marek Kochan, siedzą: Jaśmina Polak, Bartosz Bielenia, Baszka Marcinik, Mariusz Cieślik
Stoją: Romuald Wicza-Pokojski i Marek Kochan, siedzą: Jaśmina Polak, Bartosz Bielenia, Baszka Marcinik, Mariusz Cieślik Foto: Renata Szewczak/PR

W MBK przedstawiamy trójkę nominowanych do nagrody w kategorii Teatr. W środę 29 sierpnia w studiu Trójki spotkali się jurorzy: Jaśmina Polak – aktorka Nowego Teatru w Warszawie, ubiegłoroczna laureatka, Romuald Wicza-Pokojski – dramaturg, reżyser, dyrektor Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Opery Bałtyckiej, Marek Kochan – dramatopisarz, prozaik, wykładowca Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Bartosz Bielenia – aktor Nowego Teatru w Warszawie, finalista z roku 2015, oraz reprezentacja Programu Trzeciego: Mariusz Cieślik, wicedyrektor, członek kapituły, i pisząca te słowa. Zanim rozpoczęliśmy obrady, prowadzące do wyboru finalistów, przyjrzeliśmy się nadesłanym zgłoszeniom, próbując wyciągnąć na ich podstawie wnioski. W jawnym głosowaniu wybraliśmy przewodniczącego naszego jury został nim gość z Gdańska oraz sekretarz jury – Jaśminę Polak. Same obrady były naturalnie tajne. Po nich odbyła się trzecia część spotkania. W tym wydaniu MBK ujawniliśmy nazwiska teatralnych finalistów. Przypomnijmy: gala TT odbędzie się 10 września, na niej ogłosimy nazwiska trójki laureatów, wręczony zostanie również Diament Trójki dla Talentu Talentów i wysłuchamy także mini-koncertu.

Baszka Marcinik i prof. Jerzy Limon (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio) Baszka Marcinik i prof. Jerzy Limon (fot. Wojciech Dorosz/Polskie Radio)

W przerwie retransmisji spotkania z jury TT w kategorii Teatr, posłuchaliśmy profesora Jerzego Limona, z którym przed tygodniem zamknęliśmy "Lato z Szekspirem" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. W finale tego "Lata" nastąpiło pożegnanie z tytułem czyli z "Zakochanym Szekspirem" m.in. według Toma Stopparda. Akcent gdański musi pojawić się, co prawda już we wrześniu, a tradycyjnie sierpień jest "miesiącem Gdańska" w MBK. Pamiętamy wszak, że minęła 38. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Odwiedziliśmy także rytualnie Stocznię Gdańską, gdzie również przed tygodniem zakończył się festiwal Solidarity of Arts. Mamy w planach kolejną wizytę w Gdańsku, gdzie w Teatrze Wybrzeże 8 września "Trojanki" w reżyserii Jana Klaty otworzą festiwal Wybrzeże Sztuki.

Nie tak łatwo nam rozstać się z wakacjami (istnieją jeszcze wszak pilni studenci, którzy nie zdają egzaminów poprawkowych), zatem w najbliższych wydaniach będziemy przedstawiali różne obrazki z wakacji. W tym wydaniu: Piotr Kruszczyński – dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu – na tle morza, opwiadał w skrócie o nowym sezonie w jego teatrze. Od lat zresztą Piotrowi Kruszczyńskiemu przypada w udziale generalne otwieranie sezonu teatralnego. Czyni to atrakcyjnie. A my lubimy sprawdzone rozwiązania.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 2.09.2018
Godzina emisji: 21.09

Czytaj także

Złoty Yorick i inne nagrody

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 22:15
Złoty Yorick nie jest jedyną nagrodą wręczaną na Festiwalu Szekspirowsikm w Gdańsku. Podczas 22. edycji festiwalu trzyosobowe jury oceniało przedstawienia SzekspirOFF-a.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław – Sopot – Edynburg

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 22:30
Sierpień w MBK jest tradycyjnie miesiącem Gdańska, zatem wystartowaliśmy w Gdańsku, gdzie spotkaliśmy się z wrocławską grupą Pieśń Kozła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biuro Podróży z Archaniołem!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2018 22:00
11 sierpnia Teatr Biuro Podróży otrzymał na 74. Festiwalu w Edynburgu The Herald Archangel Award.
rozwiń zwiń