X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Odmowa" w PGS

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 14:00
Nowy sezon w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie rozpoczęty. Po dłuższej przerwie powracamy do galerii, tym razem na wernisaż wystawy fotograficznej.
Audio
  • "Odmowa" w PGS (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)
Rafał Milach, fotografia z cyklu Chasing a White Horse
Rafał Milach, fotografia z cyklu "Chasing a White Horse"Foto: Państwowa Galeria Sztuki

Autorem otwartej 23 listopada wystawy, która nosi tytuł "Odmowa", jest Rafał Milach, członek prestiżowej agencji Magnum Photos. Kuratorem – Adam Mazur. Rafał Milach – czterdziestolatek, urodzony w Gliwicach, absolwent m.in. Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach tworzy fotografię społeczną, reportażową. Jest laureatem wielu nagród, między innymi World Press Photo of the Year w kategorii "Sztuka i rozrywka" (2008), za fotoreportaż "Znikający cyrk", pokazujący emerytowanych artystów cyrkowych.

"Odmowa" w PGS "Odmowa" w PGS

Jakie prace zostały wybrane na wystawę w PGS, o tym rozmawialiśmy, zdając sobie, jak zazwyczaj, sprawę z tego, że podjęliśmy niełatwe wyzwanie. Opowiadanie o fotografii w radiu jest ryzykowne. Była to może więc rozmowa o świecie, który dokumentuje artysta fotograf, współzałożyciel kolektywu "Sputnik Photos".  Dodatkowo paradoks naszej sytuacji polega na tym, że funkcjonujemy w rzeczywistości, w której wszyscy, nawet dzieci, mają urządzenia, za pomocą których robią "fotki". Jesteśmy "dokumentalistami", rozpowszechniamy nasze wizerunki w sieci, pokazujemy świat, oglądany przez nas i – naszym zdaniem – warty pokazania. A jednak…

Rafał Milach, z cyklu The Winners Rafał Milach, fotografia z cyklu The Winners (fot. materiały PGS)

Jan Klata (foto: Łukasz Krystowski) Jan Klata (fot. Łukasz Krystowski)

Wydanie rozpoczęliśmy wszak tradycyjnie zupełnie innym tematem, który rozwiniemy za tydzień. 17 listopada w Petersburgu odbyła się bowiem gala Premio Europa – najważniejszej nagrody teatralnej na naszym kontynencie. Nagrodę w kategorii "Nowe rzeczywistości teatralne" odebrał… Jan Klata. W Teatrze Aleksandryjskim pokazał "Wroga ludu" Ibsena z Narodowego Starego Teatru. W spektaklu jest miejsce na monolog improwizowany. W każdym z miast, w którym przedstawiany jest "Wróg ludu", odtwórca roli doktora Stockmanna – Juliusz Chrząstowski – wygłasza nieco inny monolog. Jaki przygotował dla publiczności petersburskiej? O tym Jan Klata opowie za tydzień. W tym wydaniu sygnalizowaliśmy jedynie temat, przywołując wypowiedź reżysera.

I tak zamknęliśmy listopad 2018 roku.

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik, Zbigniew Buski
Wydawca: Wojciech Dorosz, Andrzej Dubas
Data emisji: 25.11.2018 
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Żel-art Jana Kantego Pawluśkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 22:00
23 października w Studiu im. Agnieszki Osieckiej po raz 25 wręczono Mateusze Trójki. Statuetkę przyznaną "za całokształt" otrzymał Jan Kanty Pawluśkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasłuchiwanie: Niepodległość – finał

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 22:00
Konkurs ogłoszony przez nas pod hasłem Nasłuchiwanie: Niepodległość – zakończony. W świątecznym wydaniu MBK spotykaliśmy się z jurorami: Dominiką Kluźniak, prof. Jackiem Kopcińskim (przewodniczący), Krzysztofem Czeczotem i Mariuszem Cieślikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje – finał

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2018 22:00
Odbył się po raz dziewiętnasty – Festiwal Sztuki Reżyserskiej w Katowicach, jedyny poświęcony reżyserii, w tym roku na powrót prezentujący efekty pracy młodych reżyserów i po raz pierwszy nie tylko teatralnych.
rozwiń zwiń