Premiery, nowe sytuacje, nagrody – mimo wszystko

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 15:00
Sezon nabiera tempa, twórcy i widzowie – jak nowo narodzeni! A my powtarzamy od początku: nie damy się pokonać…
Barbara Marcinik, Artur Janusiak oraz Krzysztof Gosztyła
Barbara Marcinik, Artur Janusiak oraz Krzysztof GosztyłaFoto: Wojciech Dorosz

Paweł Huelle "Talita" Paweł Huelle "Talita"

Teatr Ateneum w Warszawie, na przykład, otwiera Nową Scenę – Scenę 20, a na niej – premiera "Kwartetu" Ronalda Harwooda w reżyserii Wojciecha Adamczyka. O swoich działaniach, sytuacji w Ateneum na warszawskim Powiślu, w studiu ogródkowym Trójki opowiadają: p.o. dyrektora Teatru Ateneum – Artur Janusiak oraz Krzysztof Gosztyła, występujący w "Kwartecie". W tle – czekanie na remont budynku teatru przy ul. Jaracza oraz… opera Verdiego – "Rigoletto".  

Posłuchaj
50:03 2020_09_27 14_07_06_PR3_Magazyn_bardzo_kulturalny.mp3 Inauguracja sezonu teatralnego w czasach pandemii (Magazyn bardzo kulturalny/Trójka)

 

Gościem drugiej części ogródkowego wydania jest prof. Jacek Kopciński – redaktor miesięcznika "Teatr". Profesor ogłasza w Trójce oficjalnie nazwiska laureatów nagród miesięcznika "Teatr", czyli nagród za poprzedni, "urwany" sezon: za reżyserię oraz role aktorskie. Dołącza do nas, połączony przez internet, reprezentant jury Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – Piotr Dobrowolski. Wieczorem, w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, poznamy laureata GND 2020. Nasi goście przedstawiają pięcioro finalistów nagrody.

Prof. Jacek Kopciński (fot. Wojciech Dorosz) Prof. Jacek Kopciński (fot. Wojciech Dorosz)

Tematy – niełatwe, ale atmosfera ogródka na przełomie lata i jesieni 2020 sprawia, że prowadzone w nim rozmowy sprzyjają słuchającym MBK w popołudniowej porze, w pierwszą niedzielę jesieni tego roku.

W finale wydania zapowiadamy premierę nowej, po latach, książki Pawła Huelle, czyli tomu opowiadań pod tajemniczym tytułem "Talita".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo kulturalny 
Prowadzi: Barbara Marcinik
Wydawca: Wojciech Dorosz
Data emisji: 27.09.2020 
Godzina emisji: 14.07

Czytaj także

"Dzisiaj jest jutro"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 15:00
"Rok przed setną rocznicą urodzin Stanisława Lema spotykamy się w sieci i w realu" – informuje Krakowskie Biuro Festiwalowe, organizator 99. urodzin autora "Solaris”, obchodzonych pod hasłem "Dzisiaj jest jutro". I dalej KBF: "99. urodziny Stanisława Lema świętuje się w teatrze". Dodajmy: w trzech teatrach: Groteska, Łaźnia Nowa oraz Ludowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opera Narodowa zaczyna nowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 15:00
Opera Narodowa w Warszawie po półrocznej przerwie zaczyna mimo wszystko sezon. "Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy powrotu naszych widzów" – deklarują dyrektorzy. I my im wierzymy.
rozwiń zwiń