Łódź powraca na "bardzo kulturalną" mapę

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 17:07
Powrót Łodzi na naszą alternatywną mapę” bardzo kulturalną” zawdzięczamy XIX Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
Audio
Fragment plakatu festiwalu.
Fragment plakatu festiwalu.Foto: mat. prom.

Festiwal co prawda kończy się za tydzień (24 marca), ale połączymy się z Panią Ewą Pilawską – dyrektor Festiwalu, żeby, omawiając zdarzenia festiwalowe porozmawiać o teatrze. A że czas festiwali trwa – powoli zaczyna wyłaniać się obraz naszego życia teatralnego w ub. roku/sezonie.

Połączymy się także z Katowicami, gdzie kończą się 15 Interpretacje. Nie będziemy znali jeszcze wyników głosowania jury, ale z dyrektorem Jackiem Sieradzkim porozmawiamy o tym, o czym wyżej pisałam.

"Korzeniec"
"Korzeniec" w reż. Remigiusza Bzyka z Teatru Zagłębie w Sosnowcu - spektakl konkursowy XV Interpretacji

15 marca we Wrocławiu – z kolei – koncert za koncertem 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W czasie, kiedy spotykamy się w MBK, trwa zapewne jeszcze jubileusz pani Aliny Janowskiej. Przygotowałam wraz z dyrektorem PPA – Konradem Imielą obrazek z przygotowań do tego koncertu.

Spoza teatru – temat – Nagrody im. Zbigniewa Herberta. Znamy już laureata tej, przyznanej po raz pierwszy nagrody poetyckiej – międzynarodowej. Jest nim Amerykanin - William Stanley Merwin.
Wojtek Dorosz był na konferencji podczas której ogłoszono nazwisko laureata. Usłyszymy jurorów: profesora Tomasa Venclovę oraz Jarosława Mikołajewskiego.

Ogłoszenie
Ogłoszenie werdyktu.

Wydaniu będą poza tym towarzyszyły głosy … braci: Pawła i Rafała Królikowskich. Pretekst tego spotkania – nowa lektura w paśmie przedpołudniowym (patrz: strona powieści)

Zapraszamy w niedzielę o godz. 19.00.
Baszka Marcinik i Wojtek Dorosz

Zobacz więcej na temat: KULTURA Łódź