Agata Kulesza o nominacji "Idy" do Oscara: "krzyczałam z radości"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 20:00
Aktorka grająca bardzo docenianą, drugoplanową rolę w "Idzie" opowiada o emocjach, które towarzyszyły jej, gdy dowiedziała się o nominacji "Idy" do Oscara.
Audio
  • Agata Kulesza o nominacji "Idy" do Oscara: "krzyczałam z radości" (Trójkowo, filmowo/Trójka)
Fragment plakatu filmu Ida
Fragment plakatu filmu "Ida"Foto: materiały promocyjne

Gdy Agata Kulesza usłyszała 15 stycznia, że "Ida" zawalczy o Oscara w dwóch kategoriach, to nie mogła powstrzymać emocji. Informacja zastała ją na Mazurach, podczas pracy nad kolejnym filmem. - Razem z Joasią Kulig, bo ona też gra w "Idzie", siadłyśmy przed telewizorem i mocno trzymałyśmy kciuki. Kiedy okazało się, że tyle pięknych nominacji nam się przytrafiło, to aż krzyczałyśmy z radości - wspomina aktorka.

Oscary 2015 - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

Agata Kulesza opowiada też w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim o tym, czy wybiera się do Los Angeles na galę rozdania Oscarów oraz zdradza, że w pewnym momencie, podczas ogłaszania nominacji, zakręciła jej się w oku łza...

"Mogło to spotkać i nas", czyli rozmowa z nominowanymi do Oscarów

W "Trójkowo, filmowo" gościliśmy też Anetę Kopacz oraz Tomasza Śliwińskiego - reżyserów dwóch dokumentalnych filmów krótkometrażowych, także nominowanych do Oscarów. Aneta Kopacz, autorka filmu "Joanna", oglądała nominacje wspólnie z innymi kandydatami do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przyznała, że oczekiwanie na ogłoszenie nominacji było początkowo bardzo nerwowe. - Tyle emocji naraz na niewielu metrach... Wcześniej nigdy czegoś takiego nie przeżyłam. Na końcu, po ogłoszeniu wyników, to już była jedna, wielka ekstaza - mówi. 

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, twórcy "Naszej klątwy" zwierzają się słuchaczom, co skłoniło ich do opowiedzenia w filmie intymnej historii o nich samych i ich chorym, maleńkim synku. Przyznają też, że zaskoczyło ich niezwykle dobre przyjęcie filmu w Stanach Zjednoczonych. - Ja myślałem, że to jest raczej europejska produkcja, a w rzeczywistości, na każdym festiwalu, na którym pokazywaliśmy "Naszą klątwę", dostawaliśmy nagrodę - dodaje Tomasz Śliwiński.

Przeczytaj więcej o filmie "Nasza klątwa" >>>

Przeczytaj więcej o skomplikowanej procedurze wyboru filmów nominowanych do Oscarów >>>

***

Tytuł audycji: Trójkowo filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński

Goście: Agata Kulesza (odtwórczyni roli drugoplanowej w filmie "Ida"), Aneta Kopacz (reżuserka filmu "Joanna"), Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński (twórcy filmu "Nasza klątwa"), Urszula Śniegowska (dyrektor American Film Festival we Wrocławiu)

Data emisji: 18.01.2015

Godzina emisji: 14.05

(fbi/mp)

Czytaj także

"Ida" - film o ludziach uwikłanych w historię

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 12:45
- W ciągu ostatnich 10 czy nawet 20 lat nie było w polskim kinie filmu, który tak bardzo spodobałby się widzom na świecie jak "Ida". To absolutny fenomen - mówi krytyk filmowy Paweł Felis o obrazie Pawła Pawlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Triumf "Idy" i Agaty Kuleszy za oceanem

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 12:30
"Ida" Pawła Pawlikowskiego święci triumfy nie tylko w Europie, ale i na świecie. W poniedziałek krytycy z amerykańskiego Kansas nagrodzili polski obraz jako najlepszy film nieanglojęzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 14:59
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepszy film nieanglojęzyczny

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 15:02
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 14:58
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ida" nominowana do Oscara 2015!

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 10:00
Ogłoszono nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Na liście nominowanych są aż trzy polskie firmy!
rozwiń zwiń