Film o próbie znalezienia siebie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 18:00
- Wszystkie bohaterki łączy dążenie do nakarmienia swoich tęsknot, do znalezienia miłości, do określenia siebie - mówi Magdalena Cielecka, jedna z aktorek występujących w filmie Tomasza Wasilewskiego "Zjednoczone stany miłości".
Audio
  • Goście Ryszarda Jaźwińskiego o najważniejszych wydarzeniach filmowego tygodnia (Trójkowo, filmowo)
Tomasz Wasilewski z nagrodą Berlinale 2016
Tomasz Wasilewski z nagrodą Berlinale 2016Foto: PAP/DPA/JENS KALAENE

Akcja filmu rozgrywa się na początku 1990 roku. Obraz pokazuje życie czterech kobiet w prowincjonalnym miasteczku. W tle dokonuje się polska transformacja ustrojowa. Na pierwszym planie są jednak emocje między bohaterami, a nie dziejąca się historia.

Film odniósł sukces na tegorocznym Berlinale. Tomasz Wasilewski otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy scenariusz do niego.

W audycji Ryszard Jaźwiński rozmawia także z reżyserem filmu "Pokój" Lennym Abrahamsonem i reżyserem Grzegorzem Jarzyną. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście:
Magdalena Cielecka (aktorka), Lenny Abrahamson (reżyser), Grzegorz Jarzyna (reżyser)
Data emisji:
28.02.2016
Godzina emisji: 14.08

mp

Czytaj także

Spektakularny sukces polskiego kina!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 12:34
Tomasz Wasilewski odebrał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz filmu „Zjednoczone stany miłości” na Berlinale. Film nagrodziło jury pod przewodnictwem Meryl Streep.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tysiąc i jedna noc" - świat w tonacji fado

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 11:58
- Jest to film, który otrzymał nagrodę FIPRESCI, czyli nagrodę krytyków filmowych. Obraz bardzo podoba się ludziom obeznanym z filmem, ale może być też intrygującą propozycją dla osób, które szukają w kinie czegoś świeżego - mówi Anna Sańczuk z MFF T-Mobile "Nowe Horyzonty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na granicy" - film, który wymaga od widzów i twórców

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 22:00
Najnowszy film Wojciecha Kasperskiego to opowieść o granicach nie tylko fizycznych, lecz także - a nawet przede wszystkim - tych, które mamy w sobie. Fizycznych, psychicznych, emocjonalnych.
rozwiń zwiń