Bój się cukru. Idź do kina

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 15:45
- Moja reakcja po obejrzeniu filmu "Cały ten cukier" była taka, że pobiegłam do lodówki i zaczęłam czytać etykiety. I przeraziło mnie to, co odkryłam - mówiła w Trójce Joanna Sawicka.
Audio
  • Ryszard Jaźwiński i jego goście mówią m.in. o filmie "Cały ten cukier" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Twórcy filmu Cały ten cukier udowadniają, że cukier często czai się tam, gdzie się go zupełnie nie spodziewamy (na zdjęciu kadr z filmu)
Twórcy filmu "Cały ten cukier" udowadniają, że cukier często czai się tam, gdzie się go zupełnie nie spodziewamy (na zdjęciu kadr z filmu)Foto: mat. promocyjne

Cukier jest najczęściej spożywaną substancją. Jak to się stało, że zdominował naszą dietę i kulturę? Jakie są tego skutki dla naszych umysłów i ciał? "Cały ten cukier" to film, który właśnie o tym mówi. Reżyser Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób obecna w tytule substancja wpływa na człowieka. Film jest jednocześnie zabawny i pouczający, mówi o problemach przemysłu cukrowniczego, a także o tym, na których półkach w supermarketach są niebezpieczne produkty. 

- Okazało się, że właściwie w każdym produkcie w mojej lodówce był cukier. Dało mi to do myślenia - przyznała Joanna Sawicka. Przedstawicielka dystrybutora filmu opowiadała też o kulisach powstawania obrazu, w tym o eksperymencie, któremu postanowił poddać się reżyser.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście: Joanna Sawicka (firma Spectator),
Janusz Gajos (aktor), Itay Tiran (aktor), 
Dorota Kędzierzawska (reżyserka), Arthur Reinhart (operator filmowy)
Data emisji: 20.03.2016
Godzina emisji: 14.07

ei/mc

Czytaj także

Janusz Gajos o nowej formie w kinie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:00
- Byłem ciekaw Małgośki Szumowskiej: jak ona postępuje z aktorem, co ma mu do powiedzenia - mówi o roli w filmie "Body/Ciało" Janusz Gajos. Dlaczego ten obraz jest według aktora przejawem nowej formy kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyserka "Niewinnych": chciałam być blisko prawdy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 11:55
- Historia dzieje się na północy Polski, a ja chciałam być jak najbliżej faktów. Zorientowałam się, że znalezienie w Polsce odpowiedniego klasztoru i praca z polskimi aktorkami oraz ekipą spowoduje, że ten film będzie prawdziwy - mówi Anne Fontaine.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe okiem Ryszarda Jaźwińskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 19:08
Przed nami filmowy zestaw przedświąteczny. Na kilka z premier tego tygodnia na pewno warto zwrócić uwagę.
rozwiń zwiń