Magdalena Cielecka zapowiada film bardzo intymny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 16:12
- To było bardzo trudne zadanie, dotykające najintymniejszych sfer w życiu kobiety - mówiła o roli w "Zjednoczonych Stanach Miłości" Magdalena Cielecka.
Audio
  • Goście Trójki opowiadają o filmach festiwalu Nowe Horyzonty (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Tomasz Wasilewski i obsada filmu Zjednoczone Stany Miłości. Główne role kobiece zagrały Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak
Tomasz Wasilewski i obsada filmu "Zjednoczone Stany Miłości". Główne role kobiece zagrały Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota KolakFoto: mat.pras./ Nowe Horyzonty

Obraz Tomasza Wasilewskiego to historia czterech zaprzyjaźnionych ze sobą kobiet, które próbują znaleźć swoje miejsce w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości roku 1990. Nie jest to łatwe, bo – choć wokół szaleje już dziki kapitalizm – mentalność ludzi wciąż tkwi w poprzedniej epoce. Najważniejszym przedmiotem pragnień bohaterek jest miłość, która okazuje się na przemian toksyczna i uzdrawiająca, wpędzająca w depresję i przynosząca nadzieję.

Filmową siostrę Magdaleny Cieleckiej gra Marta Nieradkiewicz. - Ja się śmieję, że reżyser stworzył jedną kobietę, która ma cztery głowy. Bo bohaterki różni wiek i emocjonalność, ale mają one ze sobą bardzo wiele wspólnego - przyznała Nieradkiewicz.

Trzecia spośród głównych aktorek - Julia Kijowska podkreślała, że chociaż film jest historyczny i wymagał kostiumów, sięga jednak czasów nieodległych. - Wykonywaliśmy na planie skok w czasy, które wszyscy pamiętamy, ale każdy inaczej. Był to dla nas film historyczny, a jednocześnie prześcigaliśmy się w detalach, które każdy pamięta z tego czasu - dodała Kijowska.

Film swoją polską premierę miał na trwającym właśnie we Wrocławiu festiwalu Nowe Horyzonty. Więcej o całym wydarzeniu usłyszeć można w audycji, której gościem byli także inni uczestnicy wrocławskiej imprezy.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz (aktorki grające w filmie "Zjednoczone Stany Miłości"), Adam Kruk (krytyk filmowy), Cristi Puiu (reżyser)
Data emisji: 24.07.2016
Godzina emisji:
14.10

ei/kul

Czytaj także

Wasilewski: Meryl Streep potwierdziła, że mój film działa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 11:48
- To jeden z najważniejszych festiwali na świecie. Pokazać swój film na konkursie w Berlinie, to ogromne wyróżnienie - omówił w Trójce reżyser Tomasz Wasilewski.
rozwiń zwiń