X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Cielecka zapowiada film bardzo intymny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2016 16:12
- To było bardzo trudne zadanie, dotykające najintymniejszych sfer w życiu kobiety - mówiła o roli w "Zjednoczonych Stanach Miłości" Magdalena Cielecka.
Audio
  • Goście Trójki opowiadają o filmach festiwalu Nowe Horyzonty (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Tomasz Wasilewski i obsada filmu Zjednoczone Stany Miłości. Główne role kobiece zagrały Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak
Tomasz Wasilewski i obsada filmu "Zjednoczone Stany Miłości". Główne role kobiece zagrały Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota KolakFoto: mat.pras./ Nowe Horyzonty

Obraz Tomasza Wasilewskiego to historia czterech zaprzyjaźnionych ze sobą kobiet, które próbują znaleźć swoje miejsce w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości roku 1990. Nie jest to łatwe, bo – choć wokół szaleje już dziki kapitalizm – mentalność ludzi wciąż tkwi w poprzedniej epoce. Najważniejszym przedmiotem pragnień bohaterek jest miłość, która okazuje się na przemian toksyczna i uzdrawiająca, wpędzająca w depresję i przynosząca nadzieję.

Filmową siostrę Magdaleny Cieleckiej gra Marta Nieradkiewicz. - Ja się śmieję, że reżyser stworzył jedną kobietę, która ma cztery głowy. Bo bohaterki różni wiek i emocjonalność, ale mają one ze sobą bardzo wiele wspólnego - przyznała Nieradkiewicz.

Trzecia spośród głównych aktorek - Julia Kijowska podkreślała, że chociaż film jest historyczny i wymagał kostiumów, sięga jednak czasów nieodległych. - Wykonywaliśmy na planie skok w czasy, które wszyscy pamiętamy, ale każdy inaczej. Był to dla nas film historyczny, a jednocześnie prześcigaliśmy się w detalach, które każdy pamięta z tego czasu - dodała Kijowska.

Film swoją polską premierę miał na trwającym właśnie we Wrocławiu festiwalu Nowe Horyzonty. Więcej o całym wydarzeniu usłyszeć można w audycji, której gościem byli także inni uczestnicy wrocławskiej imprezy.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz (aktorki grające w filmie "Zjednoczone Stany Miłości"), Adam Kruk (krytyk filmowy), Cristi Puiu (reżyser)
Data emisji: 24.07.2016
Godzina emisji:
14.10

ei/kul

Czytaj także

Wasilewski: Meryl Streep potwierdziła, że mój film działa

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 11:48
- To jeden z najważniejszych festiwali na świecie. Pokazać swój film na konkursie w Berlinie, to ogromne wyróżnienie - omówił w Trójce reżyser Tomasz Wasilewski.
rozwiń zwiń