X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Letnia Akademia Filmowa. Prelegenci walczyli o uznanie jury i publiczności

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:00
W poniedziałek (15.08) kończy się tegoroczna edycja Letniej Akademii Filmowej. Ryszard Jaźwiński rozmawiał z gośćmi, którzy przyjechali do Zwierzyńca.
Audio
  • Letnia Akademia Filmowa. Prelegenci walczyli o uznanie jury i publiczności (Trójkowo, filmowo)
Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2016 podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu została Karolina Przeklasa za prelekcję do filmu Carol, w którym tytułową rolę zagrała Cate Blanchett
Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2016 podczas Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu została Karolina Przeklasa za prelekcję do filmu "Carol", w którym tytułową rolę zagrała Cate BlanchettFoto: mat. prasowe/Gutek Film

Podczas 17. Letniej Akademii Filmowej odbył się m.in. Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych 2016. Dziesięcioro prelegentek i prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosiło swoje prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceniło ich jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz zwierzyniecka publiczność. Tegorocznymi zwyciężczyniami konkursu zostały: Karolina Przeklasa (nagroda jury za prelekcję do filmu "Carol") i Joanna Łoniewicz (nagroda publiczności za prelekcję do filmu "Lato Sangaile").

- To niełatwe zadanie. Jest różnica między prelekcją, która wprowadza w film, a recenzją filmu - mówi członkini jury Marlena Gabryszewska i podkreśla, że "nie chodzi o opowiedzenie filmu i pokazanie, że się go obejrzało, tylko o nakreślenie kontekstu historycznego czy kulturowego, w którym on powstał, a często również o sięgnięcie do poprzednich dzieł reżysera czy scenarzysty, by widzowi wskazać pewne tropy interpretacyjne".

Jakie cechy powinien posiadać dobry prelegent? Na co - poza słowem - powinien zwracać uwagę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji - mówiliśmy w niej również o nowościach filmowych.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Marlena Gabryszewska (jurorka Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych podczas Letniej Akademii Filmowej, szefowa warszawskiego kina Elektronik), Artur Liebhart (szef Against Gravity), Rafał Rozmus (kompozytor, dyrygent), Elżbieta Benkowska, Michał Wawrzecki, Łukasz Ostalski (reżyserzy filmu "Nowy świat"), Malwina Kurzak (szefowa biura organizacyjnego Letniej Akademii Filmowej), Mirosław Trębowicz (dystrybutor filmowy reprezentujący firmy Art House, Bomba Film, Vivarto)
Data emisji: 14.08.2016
Godzina emisji:
14.08

mk

Czytaj także

Ekskluzywna oferta w walce z multipleksem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 11:59
- Bardzo nie lubimy, kiedy ktoś mówi o nas festiwal. Na Letniej Akademii Filmowej nie ma czerwonych dywanów ani blichtru - mówi filmoznawca Grzegorz Pieńkowski o imprezie, która ma promować inną - niż ta najpopularniejsza - ofertę kinową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Zwierzyńcu widzowie chcą rozmawiać o filmach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 13:36
- Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to przede wszystkim możliwość porozmawiania twórców i krytyków z widzami - mówi krytyk filmowy Piotr Czerkawski.
rozwiń zwiń