Magdalena Boczarska o "Sztuce kochania": oczy w słup, szczęka w dół

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 14:15
"Oczy w słup i szczęka na wysokości kolan" - tak zareagowała Magdalena Boczarska na informację o tym, że zagra Michalinę Wisłocką. Dlaczego? - Bo mam świadomość, jak bardzo odbiegam od pierwowzoru - przyznała.
Audio
  • Magdalena Boczarska i Piotr Adamczyk m.in. o "Sztuce kochania" (Trójkowo, filmowo/ Trójka)
Kadr z filmu Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Kadr z filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej"Foto: Jarosław Sosiński/Watchout Productions

- Nawet nie chodzi o to, czy Wisłocka była ładna, czy brzydka, ale ja jestem inna. I było sporo aktorek, których wybór byłby znacznie bardziej oczywisty. Stąd mój olbrzymi szacunek dla reżyserki Marysi Sadowskiej i producentów filmu. Trzeba mieć jaja jak Wisłocka, żeby tę Wisłocką we mnie zobaczyć - przyznała Magdalena Boczarska.

Czytaj też
boczarska 1200.jpg
Maria Sadowska o Michalinie Wisłockiej: byłam w szoku, kiedy poznałam jej życiorys

Do roli aktorka przygotowywała się m.in. współpracując z córką Michaliny Wisłockiej. - One są bardzo różne, ale miałam wrażenie, że to ten sam rodzaj kobiecości i charyzmy - przyznała Boczarska.

O pracy nad "Sztuką kochania" opowiadał też filmowy mąż Magdaleny Boczarskiej Piotr Adamczyk. Ponadto w audycji usłyszeliśmy Jean Claude'a Carriere'a (druga część zapisu spotkania z wybitnym scenarzystą) i rozmowę z operatorem Michałem Sobocińskim. Nie zabrakło też komentarzy do tegorocznych nominacji oscarowych.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Magdalena Boczarska (aktorka), Piotr Adamczyk (aktor), Michał Sobociński (operator)
Data emisji: 29.01.2017
Godzina emisji: 20.07

ei/fbi

Czytaj także

Maria Sadowska o Michalinie Wisłockiej: byłam w szoku, kiedy poznałam jej życiorys

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 13:32
- W tym filmie jest wszystko to, o czym ja bardzo chciałabym opowiadać w kinie. Uwielbiam historie osób, które wierzą, że można coś zrobić w pojedynkę, wbrew systemowi - mówiła Maria Sadowska, reżyserka filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

14 nominacji do Oscara. Czym urzeka "La La Land"?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:55
- "La La Land" to idealna propozycja na czasy niepokoju, smutku, melancholii. To film, który ma pełno energii, jest radosny, uroczy i w jakiś sposób nostalgiczny - mówi Jakub Duszyński.
rozwiń zwiń