"Plan B", czyli walentynkowa propozycja nie tylko dla zakochanych

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 10:56
Na początku lutego odbyła się premiera najnowszego filmu Kingi Dębskiej. "Plan B" to idealna propozycja na Walentynki, która nie tylko potrafi wzruszyć, ale również rozśmieszyć.
Audio
  • Dlaczego warto wybrać się do kina na "Plan B"? (Trójkowo, filmowo)
Fragment plakatu promującego film Plan B
Fragment plakatu promującego film "Plan B"Foto: Materiały promocyjne

Plakat promujący film "Plan B" Plakat promujący film "Plan B"

– To historia głównie o kobietach i emocjach. O tym, że jak coś tracimy, to po to, aby w przyszłości zyskać coś zupełnie innego, czego nie planujemy, co jest zgodne z tytułowym "Planem B" – mówi reżyserka Kinga Dębska.

"Plan B" to historia czterech bohaterów. Na początku ich życie wydaje się spokojne i  ustatkowane, jednak w jednej chwili wszystko wywraca się do góry nogami. Nowe wydarzenia pozwolą każdej postaci otworzyć się nie tylko nowe doświadczenia, ale również wyzwolić ukryte dotąd cechy. W rolach głównych występują m.in. Marcin Dorociński, Roma Gąsiorowska, Edyta Olszówka i Kinga Preis, która rozmawiała z Ryszardem Jaźwińskim.

– Mnie szalenie ujął wątek Marcina Dorocińskiego, czyli naszego "rodzynka" na planie. Bardzo wzruszyło mnie to balansowanie na granicy najbardziej dramatycznych przeżyć, które ocierają się o jego komediową odsłonę – mówi aktorka. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto: 

  • premiera: "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"  rekomendacja Magdaleny Górki, autorki zdjęć pracującej w Hollywood;
  • premiera: "Ja, Godard"  rozmowa z reżyserem filmu Michelem Hazanaviciusem, laureatem Oscara za "Artystę" oraz Janem Pachowskim, polskim dystrybutorem filmu;
  • wywiad z Anną Morawiec, autorką krótkiej fabuły "Planeta Ziemia";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Kinga Dębska (reżyserka), Kinga Preis (aktorka), Michel Hazanavicius (reżyser), Anna Morawiec (autorka filmu "Planeta Ziemia"), Magdalena Górka (autorka zdjęć pracująca w Hollywood), Jan Pachowiec (dystrybutor filmu "Ja, Godard") 
Data emisji: 4.02.2018
Godzina emisji: 14.08

kw/mk

Czytaj także

Spotkanie z twórcami "Syna Królowej Śniegu"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 16:00
Jedną z najważniejszych obecnie premier w polskim kinie jest "Syn Królowej Śniegu". Ryszard Jaźwiński spotkał się z jego twórcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dusza i ciało", czyli dramat oniryczny

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2018 18:00
We wtorek 23 stycznia ogłoszono nominacje do Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli Oscarów. Jednym z filmów, które znalazły się w gronie wyróżnionych, jest węgierski dramat "Dusza i ciało".
rozwiń zwiń