Ewa Bukowska: moim życiem rządzi przypadek

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2018 15:00
– Na festiwalu "Młodzi i Film" dostałam nagrodę właśnie od ludzi młodych, co mnie niezmiernie cieszy. To znaczy, że musi być coś szczególnie interesującego dla nich w tym filmie, zrobionym przez osobę dojrzałą – mówi Ewa Bukowska, reżyserka obrazu "53 wojny".
Audio
  • Rozmowa z Ewą Bukowską o jej filmie "53 wojny" (Trójkowo, filmowo)
Ewa Bukowska
Ewa BukowskaFoto: Stach Leszczyński/PAP

Plakat filmu "53 wojny" (mat. promocyjne) Plakat filmu "53 wojny" (mat. promocyjne)

Rozmówczyni Ryszarda Jaźwińskiego przyznała, że nie ma żadnych oczekiwań, jeśli chodzi o rywalizacje jej filmu w konkursie "East of the West", który odbywa się w ramach 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. – Raczej chcę obserwować to, jak ten film będzie przyjęty. Specyfika każdego miejsca determinuje odbiór. Jestem ciekawa tamtejszej publiczności i tego, jak będzie reagowała. Film jest mocny i obojętnie, czy porusza złe, czy dobre emocje w ludziach, to zawsze wywołuje dyskusję i tej również jestem ciekawa – deklaruje gość "Trójkowo, filmowo".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której również:

  • Przegląd Filmów Muzycznych "Kinogranie" w Augustowie – rozmowa z Bartkiem Świerkowskim, szefem Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Kinochłon" w Augustowie;
  • 11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych "Animator w Poznaniu" – rozmowa z Marcinem Giżyckim, dyrektorem festiwalu;
  • spotkanie z Alicją Błaszczyńską, autorką filmów animowanych, laureatką nagrody za najlepszą animację ("Błoto") na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film";
  • Letnie festiwale filmowe – zapowiedzi;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Ewa Bukowska (aktorka, reżyserka, producentka filmowa), Bartek Świerkowski (szef Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Kinochłon"), Marcin Giżycki (dyrektor 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animator w Poznaniu"), Alicja Błaszczyńska (autorka filmów animowanych)
Data emisji: 1.07.2018
Godzina emisji: 14.08

ml/gs

Czytaj także

Podsumowanie 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 15:00
Festiwal 32. Tarnowska Nagroda Filmowa zakończył się, a my poznaliśmy wszystkich laureatów. Jednym z nagrodzonych w Tarnowie twórców był Paweł Maślona za film "Atak paniki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zimna wojna", czyli sukces kina osobistego

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 15:00
Reżyser Paweł Pawlikowski zdobył nagrodę 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes dla najlepszego reżysera. O filmie opowiadali na antenie Trójki aktorzy grający w nim główne role.
rozwiń zwiń