X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co działo się na 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 17:12
– Jury wyróżniło film "Diagnosis". Jest on mocno związany z Łodzią. To główny zwycięzca w konkursie polskich debiutów – mówi dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia Anna Serdiukow.
Audio
  • Relacja z 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia (Trójkowo, filmowo)
Reżyser Roman Polański podczas gali 24. Forum Kina Europejskiego Cinergia
Reżyser Roman Polański podczas gali 24. Forum Kina Europejskiego CinergiaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Trzon Cinergii stanowią konkursy europejskich i polskich debiutów, w których to rokrocznie ścierają się najciekawsze zjawiska i trendy młodego kina. Ale Cinergia to także rozliczne sekcje pozakonkursowe prezentujące filmy z całego świata oraz retrospektywy uznanych twórców.

Plakat festiwalu Cinergia Plakat festiwalu Cinergia

Blisko 100 filmów zostało przygotowanych dla widzów 24. Forum Kina Europejskiego Cinergi w Łodzi. Wśród gości pojawili się: nominowany do Oscara reżyser Lenny Abrahamson oraz gwiazda "Matrixa" i "Rodziny Soprano" Joe Pantoliano.

Co jeszcze działo się na Forum Kina Europejskiego Cinergia? Jacy goście zawitali do Łodzi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • 25. urodziny kina Charlie – rozmowa ze Sławomirem Fijałkowskim związanym od początku istnienia z tym kultowym łódzkim kinem studyjnym;
  • 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! (1-8.12) w Poznaniu – zapowiedzi programowe, rozmowa (telefoniczna) z Jerzym Moszkowiczem, dyrektorem festiwalu;
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka (4-8.12) w Białymstoku – zapowiedzi programowe;
  •  spotkanie z Jakubem Radejem, reżyserem i laureatem Konkursu Talenty Trójki oraz Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem - filmowe plany Instytutu Działań Artystycznych im. Mariana Abramowskiego;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: 
Ryszard Jaźwiński
Goście: Anna Serdiukow (dyrektor artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi), Sławomir Fijałkowski (Kino Charlie), Jerzy Moszkowicz (dyrektor festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!), Jakub Radej (reżyser i laureat Konkursu Talenty Trójki) Jacek "Budyń" Szymkiewicz (Instytut Działań Artystycznych im. Mariana Abramowskiego)
Data emisji: 30.11.2019
Godzina emisji: 16.08

kw

Czytaj także

Piotr Witkowski: oddałem temu filmowi dużą część życia

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 17:12
15 listopada miała miejsce premiera filmu "Proceder". To historii rapera Chady. Odtwórca głównej roli, Piotr Witkowski, był gościem Ryszarda Jaźwińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Surowy realizm "Supernovej"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 16:00
– Kiedyś, w sylwestrową noc, miał miejsce bardzo tragiczny wypadek drogowy, który szczególnie przykuł moją uwagę. To żyło we mnie przez kilka tygodni. Był to bodziec do tego, żeby zacząć próbować oswajać się z myślą, że to dobry punkt wyjścia dla uniwersalnego, solidnego dramatu – wyznał Bartosz Kruhlik, twórca filmu "Supernova", który miał swoją premierę 22 listopada.
rozwiń zwiń