Filmowo, koncertowo

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 16:29
W ramach 26. Tarnowskiej Nagrody Filmowej nie tylko zostanie zaprezentowanych 13 polskich filmów fabularnych, ale też odbędą się wyjątkowe koncerty i recitale, między innymi Piotra Machalicy i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.
Audio
Tarnowska publiczność
Tarnowska publicznośćFoto: Fot.: www.tarnowskanagrodafilmowa.pl

26. Tarnowska Nagroda Filmowa została otworzona w sobotę 21 kwietnia recitalem Stanisławy Celińskiej i pierwszym filmem konkursowym "Kret" Rafaela Lewandowskiego. Ale koncertów podczas festiwalu będzie więcej. Odbędzie się recital Piotra Machalicy z piosenkami  Edwarda Stachury i koncert Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. - Oprócz projekcji konkursowych odbywa się szereg różnych imprez, projekcji specjalnych. W różny sposób próbujemy opowiadać o filmie, także poprzez koncerty - tłumaczy Anna Grygiel, dyrektor Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

W konkursie tegorocznej edycji tarnowskiego festiwalu, który po raz kolejny odbywa się  pod patronatem Trójki, zaprezentowanych zostanie 13 polskich filmów fabularnych. Główną nagrodą jest Grand Prix - Statuetka Maszkarona. Nagrodę przyznaje również Jury Młodzieżowe, które wręcza Statuetkę Kamerzysty. Trzecim gremium przyznającym nagrodę jest publiczność, która w drodze plebiscytu wybiera film, którego reżyser otrzyma Statuetkę Publika. Od 2005 roku na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej obecna jest również Nagroda za Całokształt Twórczości, którą w tym roku otrzymają: Andrzej Seweryn, Wojciech Pszoniak i Daniel Olbrychski.

Projekcje konkursowe będą odbywać się do piątku, w sobotę poznamy laureatów. Zapraszamy do słuchania relacji z festiwalu na antenie Trójki!

Szczegółowy program na cały filmowy tydzień można znaleźć  TU>>

"Trójkowo, filmowo" na antenie Trójki w niedziele o godz. 14.05.

(pg)