X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczne fuzje Karoliny Kowalczewskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 10:00
Muzyka, którą tworzy, łączy w sobie cechy klasyki, jazzu, romantycznych ballad i inspiracji muzyką świata. Zapraszamy na koncert w Trójce.
Karolina Kowalczewska zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej
Karolina Kowalczewska zagrała w Studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Andrzej Bołdaniuk

Karolina Kowalczewska wystąpiła w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę (3 maja) o godz. 20.05.

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. H. Wieniawskiego w Łodzi, następnie Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego. Razem z mezzosopranistką Martą Gabryelczak od 2010 roku tworzy duet Assai Lirico Duo. Artystki wykonują zarówno lirykę (przede wszystkim romantyczną), jak i repertuar rozrywkowy. Współpracuje z portugalskim skrzypkiem Nuno Soaresem. Latem 2012 roku koncertowali oni nie tylko w naszym kraju, ale także na scenach portugalskich. Nagrali również płytę z muzyką kameralną N. Paganiniego, F. Beneto, H. Wieniawskiego.

"Chiara" w sklepie internetowym Polskiego Radia >>>

Karolina jest autorką i współwykonawczynią muzyki do filmów biograficznych o artystach: Hugo Arquimedesie - meksykańskim rzeźbiarzu oraz Henryku Płócienniku - grafiku i malarzu. Pianistka skomponowała również muzyczny temat przewodni do spektaklu teatralnego pt. "Cztery sety jazzu" w reżyserii Marka Kasprzyka i Andrzeja Wojciechowskiego. W październiku 2013 roku wystąpiła wraz z meksykańskim gitarzystą Jose Miguelem Carreolą na Festiwalu Jazzowym w Bydgoszczy oraz na finale Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Adi Jazz Festival. W tym przedsięwzięciu partnerowali jej muzycy jazzowi: Mariusz 'Fazi' Mielczarek, Marcin Jahr, Maurizio Rolli. Wykonali najsłynniejsze standardy muzyki jazzowej oraz autorskie kompozycje Karoliny. Koncerty zorganizowane we współpracy z łódzkim Teatrem Muzycznym zostały dwukrotnie wydane na płycie CD (nagrania live), uzyskując pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Działalność koncertowa Karoliny zyskała uznanie wśród czytelników magazynu "Jazz Forum" - artystka nominowana była w kategorii Nowa Nadzieja Jazz Top 2013. Znajdując się w gronie dziewiętnastu najlepszych wykonawców młodego pokolenia, pianistka uplasowała się na czwartym miejscu.

Pierwsza autorska płyta Karoliny Kowalczewskiej - zatytułowana "Chiara" - ukazała się w 2014 roku. Zgodnie z artystyczną wizją autorki, album przynosi między innymi nową wersję "Henry's Song" - ścieżki dźwiękowej z filmu poświęconemu Henrykowi Płóciennikowi - tu w wersji wzbogaconej brzmieniem orkiestry, w aranżacji Leszka Kułakowskiego. To oczywiście nie jedyny atut tego wydawnictwa. Wyróżnia się saksofonista Adam Wendt, zaś tworzona przez Józefa Eliasza i Maurizio Rolliego sekcja rytmiczna tworzy fundament, na którym znakomicie wypadają goście - m.in. saksofoniści Mariusz "Fazi" Mielczarek i Michał Kobojek oraz wokalistka Octavia Kawęcka.

(mat. prasowe)

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Trójka