X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grupa Oberschlesien w Trójce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 15:00
Sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle - to jest właśnie Oberschlesien.
Oberschlesien na koncercie w Trójce
Oberschlesien na koncercie w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Koncert Oberschlesien w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się w poniedziałek (21 września) o godz. 22.05.

Oberschlesien to - jak sami o sobie piszą - muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Opowiadają o trudnej historii Śląska – np. w utworze "Powstaniec" poświęconym Powstańcom Śląskim, którzy walczyli o przyłączenie Śląska do Polski. Zespół otrzymał za ten numer medal honorowy od Ministra Obrony Narodowej.

Poruszają zwykle niebanalne tematy, często trudne – jak "Niechciane Dzieci", "Krzyż", "Richter", śpiewają metaforycznie o zniewoleniu współczesnego człowieka - "Robot", naszych lękach "Strach", miłościach "To nie sen".

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka. W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespół Oberschlesien. Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą.

Dziennikarze często piszą, że zespół Oberschlesien zmienia stereotyp śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią: "odważnie pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy  od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy  przekazane nam wartości  i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi".

Zespół ma w dorobku dwa albumy: "Oberschlesien I" i "Oberschlesien II".

Naszych wcześniejszych koncertów słuchać można na moje.polskieradio.pl >>> a także na stronie Koncert w Trójce >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat. promocyjne/mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA