X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edyta Bartosiewicz czaruje na urodzinach Trójki i zapowiada nową płytę!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 22:30
Tej artystki nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym bardziej cieszymy się z jej występu na specjalnym koncercie związanym z 55. urodzinami Programu Trzeciego.
Audio
  • Nastrojowy koncert Edyty Bartosiewicz na 55-lecie Trójki

Dyrektor Trójki Adam Hlebowicz powiedział przed rozpoczęciem koncertu, że Trójka zawsze szła pod prąd. Przypomniał jeden z punktów programu z 2 kwietnia 1962 roku: "Muzyka rozrywkowa, taneczna i jazzowa", zaznaczając, że to była awangarda.

Jak mówił Adam Hlebowicz, nie było to takie oczywiste w czasach, kiedy "zagrażali nam amerykańscy imperialiści". - Życzę państwu dużo wrażeń, dużo wzruszeń dzisiaj i na następne 55 lat - powiedział dyrektor Trójki.

Muzyczną gwiazdą wieczory była Edyta Bartosiewicz, która powiedziała, że czuje się częścią Trójki. Dodała, że wychowała się na muzyce nadawanej w Trójce oraz na jej audycjach. Artystka, podczas nastrojowego, akustycznego koncertu, zapowiedziała wydanie nowej płyty. Zagrała też m.in. piosenkę "Ten moment", która ukaże się na nowym wydawnictwie.

<<<55. urodziny Programu III Polskiego Radia >>>

Edyta Bartosiewicz już w wieku 10 lat zaczęła samodzielną naukę gry na gitarze. Układała proste piosenki, najczęściej z angielskimi tekstami, jak sama mówi – pełnymi błędów. Kiedyś myślała, że muzyka jest tylko dla wybranych i była przekonana, że ona do tych wybranych nie należy.

Później - próbując spełnić się muzycznie i pogodzić pasję z nauką - założyła swój pierwszy zespół w Mińsku Mazowieckim. Po czwartym roku porzuciła studia i dołączyła do grupy Staff, z którą – po zmianie nazwy na Holloee Poloy – wygrała Mokotowską Jesień Muzyczną w Warszawie (1989). Po rozpadzie zespołu Holloee Poloy w 1991 roku Edyta rozpoczęła karierę solową.

Edyta Bartosiewicz koncertowo na 30. urodziny Listy Przebojów Programu Trzeciego! >>>

W 1992 roku wydała płytę "Love" (1992). Duże znaczenie dla dalszej kariery Edyty miały gościnne nagrania z najpopularniejszymi wykonawcami muzyki rozrywkowej w Polsce, takimi jak: Wojciech Waglewski, Róże Europy, Acid Drinkers, Hey.

Kolejny album Edyty – płyta "Sen" (wrzesień 1994) – przyniósł jej sukces. W 1995 roku miało miejsce nagranie nowej wersji piosenki Erica Claptona, pt.: "Wonderful Tonight" na płytę "Tribute to Eric Clapton". Niedługo potem ukazał się jej trzeci solowy album – "Szok’n’Show".

Po przerwie, 9 czerwca 1997 roku, wydany został kolejny album – "Dziecko", a w 1998 roku pojawił się następny krążek pt.: "Wodospady". Kolejnym albumem Edyty stała się wydana w 1999 r. płyta "Dziś są moje urodziny". W studiu radiowej Trójki zabrzmiały mniej znane, ale - jak powiedziała sama artystka - jej ulubione piosenki z różnych okresów pracy. - Pod nimi wszystkimi dziś mogę się podpisać - przyznała. Zapraszamy do słuchania.

(ei/fbi/bk)