Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 20:00
Wszechstronny muzyk, kompozytor, producent i aranżer Bartek Królik, znany z grup Sistars i Łąki Łan, w niedzielę 2 sierpnia o godz. 19.05 pojawił się na Trójkowej scenie, gdzie zaprezentował swój solowy album "Pan od muzyki". Koncert było można usłyszeć na antenie Trójki, a także zobaczyć na naszej stronie, YouTubie i Trójkowym Facebooku. 
Bartek Królik w Trójkowym studiu
Bartek Królik w Trójkowym studiuFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
51:26 2020_08_02 19_06_56_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncerty w Trójce)

 

Bartek Królik zadebiutował 20 lat temu w formacji Sistars, z którą – dzięki ogromnemu talentowi kompozytorskiemu i instrumentalnemu – podbił rodzimą scenę hiphopową. Po zawieszeniu działalności przez grupę nagrywał z wieloma artystami – z jego pomocy korzystali m.in. Tede, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski i O.S.T.R. Aż wreszcie zdecydował się nagrać coś na własny rachunek. "Pan od muzyki" – jak mówi sam Bartek – to podsumowanie jego dorobku. A do nagrania tej płyty zaprosił artystów, z którymi współpracował przed

14 trojka - koncert - Krolik Bartek___001632-min.jpg
"Pan od muzyki" w wersji live w Trójce!

dwie, owocne dekady.


Album "Pan od muzyki" Bartka Królika ukazał się 28 lutego 2020 roku nakładem wytwórni BMR Bear Music Records  Foto: mat. promocyjne Album "Pan od muzyki" Bartka Królika ukazał się 28 lutego 2020 roku nakładem wytwórni BMR Bear Music Records (Foto: mat. promocyjne)

– Zabierałem się do tej płyty 40 lat, zawsze chciałem to zrobić, tylko ze względów ekonomicznych nie byłem w stanie. Musiałem za coś żyć, z czegoś się utrzymywać. Odnajdowałem się w produkcji dla Łąki Łan czy dla Agnieszki Chylińskiej, bo kocham wszystkie style muzyczne i lubię to robić. Przez długi czas byłem zamknięty na pisanie tekstów, nie wiedziałem o czym chcę pisać. Jakiś czas temu trafiłem do szpitala. Wydarzyło się w moim życiu parę historii przełomowych. A one sprawiły, że się otworzyłem. Postanowiłem przekierować ten potencjał, urodzaj wieku średniego na pisanie. I skierowałem go w coś konkretnego, czyli w ten album – mówił Bartek w rozmowie z Numerem Raz w radiowej Czwórce.


"Pan od muzyki" to płyta różnorodna stylistycznie, pulsująca miejskim rytmem i życiowa w przekazie, która łączy w sobie R&B, soul, funk, jazz i pop w porywającą, bardzo taneczną całość. Dużo w niej ciepła, dobrej energii i pozytywnych emocji. I choć są to nowe brzmienia, pod którymi mogliby podpisać się choćby muzycy grupy Jamiroquai, to słychać w tym graniu ducha Jamesa Browna. Tę różnorodną, ale przede wszystkim bardzo przebojowa mieszankę stylistyczną Bartek zaprezentuje w niedzielę  na żywo w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej (koncert bez udziału publiczności).

Transmisja koncertu odbyła się w niedzielę 2 sierpnia o godz. 19.05 na antenie Trójki oraz – w formie wideo – na stronie Trójki, YouTubie i Facebooku stacji.

Bartek Królik i "Pan od muzyki" na żywo w Trójce/Polskie Radio

Setlista:

1. Więcej pary

2. Niski ton

3. Tłusty bit

4. Chodź

5. Sobą być

6. Nie zatrzymasz Sistars

7. Zapamiętać wszystko

8. Raj

9.Zostaw go

10. Get away Bobby Brown

11.Nad rzekę 

12. Ręka

***

"Raj" – pierwszy singiel zapowiadający album, miał premierę we wrześniu. Kllip do utworu zdobył pierwszą nagrodę Music Video Awards 2019 w kategorii POP, jako:

Znakomicie zrealizowany klip popowy. Do przejmującej piosenki powstał przejmujący obraz, popowy właśnie, to znaczy nie tyle "rozrywkowy?, co "czytelny, łatwo zrozumiały?. Nie bez znaczenia jest tu świetne casting i gra aktorów. To przykład bardzo udanego połączenia dokumentalnego podejścia do klipu bez zdjęć stricte dokumentalnych.

Bartek Królik - "Raj" (Official Video)/Bartek Królik

asz/mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Republika z 1998 roku i Męskie Granie 2010, czyli dwa znakomite koncerty w radiowej Trójce

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 00:00
W najbliższy weekend Trójka przypomni dwa znakomite koncerty. W piątek 8 maja o godz. 23.07 odbędziemy muzyczną podróż do pierwszej trasy Męskiego Grania z 2010 roku, a dwa dni później, w niedzielę 10 maja o godz. 19.05 cofniemy się aż do 1998 roku, kiedy to na Trójkowej scenie wystąpiła grupa Republika na czele z Grzegorzem Ciechowskim, którego utwór "Nie pytaj o Polskę" zwyciężył w 13. Polskim Topie Wszech Czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipali – muzyka, która trafia w sedno. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 00:00
W listopadzie 2015 roku zespół wydał krążek zatytułowany "Fasady". Kilka miesięcy później – w lutym 2016 roku – grupa Tomasza Lipnickiego wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej, prezentując materiał z tej płyty. Koncert Lipali przypomnieliśmy we wtorek 2 czerwca 2020 roku o godz. 23.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Suzanne Vega. Legendarny koncert w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 20:00
Przyjechała do Warszawy jesienią 2007 roku, by koncertem w Sali Kongresowej promować swój premierowy wówczas album "Beauty & Crime". Dzień później zaśpiewała w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. W niedzielę 14 czerwca przypomnieliśmy kameralny występ znakomitej amerykańskiej wokalistki i poetki.
rozwiń zwiń