Kora Ola! Ola! koncertowo w Trójce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:00
"Kora Ola Ola!" to czwarty solowy album Kory, który ukazał się na rynku 17 lutego 2003 roku. Dzień później artystka zaśpiewała w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej koncert promocyjny, podczas którego wykonała dziewięć utworów z tej płyty. I właśnie ten występ przypomniał w niedzielny wieczór Program 3 Polskiego Radia.
Kora
Kora Foto: PAP/JACEK TURCZYK

Album "Kora Ola Ola!" zawiera 16 piosenek Album "Kora Ola Ola!" 

W czwarty solowy projekt Olgi Jackowskiej (1951-2018) zaangażowani byli muzycy z Polski, Kuby, Meksyku, Peru, Węgier, grający muzykę klasyczną, jazzową i latynoską, w tym m.in. flamenco. Repertuar złożony z 16 utworów stanowiły bardzo różnorodne stylistycznie piosenki – począwszy od przedwojennych tang, piosenek Mieczysława Fogga, Jerzego Petersburskiego, czy Wandy Warskiej – po nowe, zaskakujące aranżacje takich przebojów, jak "Augustowskie noce" Marii Koterbskiej czy "Pod papugami" Czesława Niemena. Nie zabrakło również takich wielkich hitów Maanamu, jak m.in. "Krakowski spleen" czy "Wyjątkowo zimny maj", które nagrane zostały w zmienionych wersjach. 


Posłuchaj
51:42 2021_05_16 19_06_05_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Wyjątkowy występ Olgi Jackowskiej w Trójce. Posłuchaj, jak brzmi na żywo album Kora Ola Ola! (Koncert w Trójce)

 

Podczas koncertu w studiu przy ul. Myśliwieckiej, Kora zaśpiewała dziewięć piosenek z tego albumu, w tym "Nim zakwitnie tysiąc róż", która jako singiel promowała płytę "Kora Ola Ola!".


Kora – Nim zakwitnie tysiąc róż [Official Video] / YouTube Maanam


***

Na koncert "Kora Ola! Ola!" zaprosiliśmy w niedzielę (16 maja) o godz. 19.05. Była to retransmisja koncertu z 18.02.2003 r.

Zobacz więcej na temat: Kora Trójka Maanam MUZYKA

Czytaj także

Wyjątkowy koncert w hołdzie dla Kory. "Jej utwory zapisały się w naszej pamięci"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 09:54
Wieczorem (początek godz. 21.05) w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie dla Kory. Największe przeboje jednej z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka przypomną młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy ze Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stasiuk i Haydamaky w hołdzie Mickiewiczowi [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 20:15
Polski pisarz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją etnorockową z Kijowa Haydamaky wspólnie nagrali 10 kompozycji inspirowanych twórczością Adama Mickiewicza. Artyści wystąpili w studio im. Agnieszki Osieckiej w 2018 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy w niedzielny wieczór.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Janerka z albumem "Fiu fiu…" na scenie Trójki [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 20:13
W lutym 2002 roku Lech Janerka wydał swoją ósmą studyjną płytę "Fiu fiu…". Niedługo później zaprezentował nowy materiał podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Niemal dwadzieścia lat później Trójka przypominała ten wyjątkowy występ.
rozwiń zwiń