Amy Macdonald ze specjalnym urodzinowym występem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:08
Dzięki magii muzyki w niedzielę 12 września przenieśliśmy się do 2008 roku. Wówczas na koncercie z okazji 46. urodzin Trójki wystąpiła Amy Macdonald. Szkocka artystka zaprezentowała utwory ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego "This Is The Life". 
Amy Macdonald podczas berlińskiego koncertu w 2008 roku
Amy Macdonald podczas berlińskiego koncertu w 2008 rokuFoto: PAP/EPA/GERO BRELOER

Swoją pierwszą płytę CD Amy MacDonald kupiła w wieku 12 lat, w 1999 roku, za pieniądze otrzymane od dziadków. Był to krążek "The Man Who" szkockiego zespołu Travis. Była zachwycona. Znalazła w domu gitarę swojego taty i nauczyła się z internetu chwytów gitarowych. Do tego dołączył młodzieńczy zapał do pisania i grania piosenek. Tak zaczęła się jej przygoda z muzyką, którą kontynuowała grając – wraz z innymi młodymi muzykami – w sobotnie wieczory w pubach. Były to głównie akustyczne sety. Właśnie w taki sposób powstawały jej nowe utwory, zainspirowane twórczością ulubionych grup: Babyshambles, Travis, Red Hot Chili Peppers czy R.E.M. 

Posłuchaj
51:34 2021_09_12 19_08_04_PR3_Koncert_W_Trojce.mp3 Amy Macdonald na scenie studia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)

 

Kolejnym etapem w karierze MacDonald było nagranie i wysłanie demo z ośmioma utworami do kilku firm fonograficznych. Zainteresowała się nią wytwórnia Melodramatic Records. W taki sposób – z pomocą producentów Pete'a Wilkinsona oraz Boba Clearmountaina – powstała jej debiutancka płyta zatytułowana "This Is the Life" (2007). Piosenki z tego właśnie album – który zyskał przychylność krytyków muzycznych i sprzedał się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy w Europie – artystka zaprezentowała w przededniu 46. urodzin Trójki w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Amy Macdonald - This Is The Life (Official Video) / Amy Macdonald

Amy ma na koncie pięć studyjnych albumów. Najnowszy z nich – "The Human Demands" – ukazał się w 2020 roku. Wokalistka jest również jedną z muzycznych przyjaciółek Programu 3 – ponownie zaśpiewała dla słuchaczy Trójki w kwietniu 2017 roku – z okazji 55. urodzin stacji. 

Amy Macdonald - Fire (Official Video)/Amy Macdonald

(mat. prasowe)


Zobacz więcej na temat: Amy Macdonald Trójka MUZYKA

Czytaj także

Editors z albumem "Black Gold" w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2021 20:00
Trójka przypomina największe przeboje grupy Editors. Jesienią 2019 r. ukazała się ich pierwsza składanka "Black Gold". Editors wystąpili w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 3 listopada 2019 r. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Escapes debiutują na Trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:00
Zespół Escapes, czyli grupa rockowych muzyków pochodzących z Warszawy, zadebiutowała na scenie Programu 3 Polskiego Radia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać go w formie streamingu wideo na Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 20:15
Shagreen to solowy postindustrialny projekt Natalii Gadziny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń