Punkrockowa grupa DiAnti na scenie Trójki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 20:20
Program 3 Polskiego Radia zaprosił na kolejny premierowy koncert transmitowany z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. W niedzielę 19 września zagrała tu punkrockowa grupa DiAnti – występu można było posłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. Koncert odbył się z udziałem publiczności – z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Posłuchaj
49:05 2021_09_19 19_08_16_PR3_Koncert_w_Trojce.mp3 DiAnti na Trójkowej scenie (Koncert w Trójce)
 

DiAnti to istniejąca już blisko 10 lat grupa, której skład tworzą muzycy z okolic Warszawy. Stylistycznie są zdecydowanie po stronie rockowej: trochę to hard, a trochę to punk rock. Sami o sobie mówią, że są prekursorami… półprogresywnego punk rocka. Do tej pory zagrali ponad sto koncertów, a zobaczyć i usłyszeć można ich było m.in. w salach i klubach w całym kraju, ale również na… szczycie Czantorii, ringu bokserskim i skoczni narciarskiej!

Chłopaki z Marsa - NAVAL/FIKS/diantiband

Rok temu, 13 października, w Dniu Ratownictwa Medycznego, miał premierę ich utwór "24h", który był hołdem dla ciężkiej pracy i poświęcenia ratowników medycznych i lekarzy. Do udziału w tym projekcie i zarapowania namówili Pawła "Navala" Mateńczuka – byłego żołnierza jednostki wojskowej GROM. – Nagraliśmy ten utwór w podziękowaniu za ciężką pracę i poświęcenie ratowników medycznych. To ludzie z wielką pasją, którą podziwiam – mówił w Trójce gitarzysta i wokalista Grzegorz Fiks.

24h – NAVAL & FIKS & DiAnti/YouTube diantiband

Podczas koncertu w Trójce grupa zagrała przekrojowy materiał z całej kariery i wystąpiła w składzie: Grzegorz Fiks, Artur Gałązka, Mariusz Jaguścik, Marek Kułakowski i Kamil Dobosz.

(mat. prasowe)

Czytaj także

Escapes debiutują na Trójkowej scenie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 20:00
Zespół Escapes, czyli grupa rockowych muzyków pochodzących z Warszawy, zadebiutowała na scenie Programu 3 Polskiego Radia, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było słuchać na antenie Trójki oraz oglądać go w formie streamingu wideo na Facebooku, stronie www.trojka.polskieradio.pl i na kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amy Macdonald ze specjalnym urodzinowym występem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 19:08
Dzięki magii muzyki w niedzielę 12 września przenieśliśmy się do 2008 roku. Wówczas na koncercie z okazji 46. urodzin Trójki wystąpiła Amy Macdonald. Szkocka artystka zaprezentowała utwory ze swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego "This Is The Life". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Shagreen. Postindustrialne brzmienia w studiu im. Agnieszki Osieckiej [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 20:15
Shagreen to solowy postindustrialny projekt Natalii Gadziny. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna wystąpiła w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej. Koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń