Znamy gwiazdy Tauron Nowa Muzyka!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 17:00
- Staramy się, by program był bardzo różnorodny i już wiem, że nam się to udało - mówi Adam Godziek, szef festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Gość Trójki przedstawia nazwiska dwóch artystów, których usłyszymy w sierpniu w Katowicach.
Audio
  • Adam Godziek opowiada o artystach, którzy wystąpią podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka (Potrójne Pasmo Przenoszenia/Trójka)
Tiga podczas jednego z koncertów
Tiga podczas jednego z koncertówFoto: Scott Sandars (originally posted to Flickr) CC BY-SA 2.0 Wikimedia Commons

Tiga
Tiga to kanadyjski producent, który zasłynął 15 lat temu coverem numeru Sunglasses at Night Coreya Harta, który szybko stał się pozycją absolutnie kultową. Efektu dopełnił teledysk z kontrowersyjną Amandą Lepore w roli głównej. Na jego debiutancki album Sexor trzeba było jednak poczekać aż do 2006 roku. W międzyczasie wydawał liczne kompilacje utrzymane w klimatach electro i house’u, na których od czasu do czasu zamieszczał swoje numery. Poza tym był bardzo aktywnym remikserem – przerabiał numery Gossip, New Young Pony Club czy Human League. Na kolejnym albumie Ciao! kontynuował swoją wizję rozerotyzowanego house’u i electro współpracując m.in. z Jamesem Murphym z LCD Soundsystem, Jasperem Dahlbeckiem, Gonzalesem i duetem Soulwax. Do niedawna znany był przede wszystkim z energetycznych DJ-setów, do których poza powyższymi gatunkami wplatał techno, funk, disco i wiele innych. W ubiegłym roku po raz pierwszy zaprezentował się w wersji live – z towarzyszeniem wieloletniego współpracownika Zyntheriousa oraz wizualizacjami kolektywu Pfadfinderei znanego ze współpracy z Paulem Kalkbrennerem i Moderatem. W takiej odsłonie wystąpi w Katowicach.

Kassem Mosse
Drugi artysta, który dołącza do składu imprezy to enigmatyczny niemiecki producent i DJ – Kassem Mosse. Gunnar Wendel, bo tak naprawdę nazywa się Kassem w swojej notce biograficznej pisze o sobie tylko, że „mieszka w Lipsku, produkuje muzykę elektroniczną i za dużo myśli”. Na koncie ma jeden pełnoprawny album i trzy mniej lub bardziej nietypowe wydawnictwa (mini albumy, kasety i inne). Wydawał w wytwórniach takich jak Laid, Mikrodisko, FXHE, RVNG Intl czy prowadzonej osobiście Ominira, a jego muzyka wymyka się łatwym opisom i balansuje gdzieś pomiędzy minimalem, deep house’m i techno. Po ośmiu latach wydawania EP-ek i singli w 2014 roku wypuścił swój pełnowymiarowy debiut zatytułowany Workshop 19, który został świetnie oceniony przez wpływowe serwisy takie jak Resident Advisor czy XLR8R. Kassem Mosse słynie z wyjątkowo wciągających występów na żywo podczas których korzysta z licznych analogowych i cyfrowych sprzętów, na jego stole nie znajdziecie jednak laptopa.
Zarówno Tiga jak i Kassem Mosse wystąpią podczas głównej, festiwalowej części imprezy. Karnety dwudniowe, które aktualnie kosztują 200 złotych, podrożeją wraz z końcem lutego, więc warto się w nie zaopatrzyć już teraz.


XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury.

W nagraniu audycji słyszymy kompozycję, którą być może zaprezentuje jeden z artystów w sierpniu...

***

Tytuł audycji: Potrójne pasmo przenoszenia
Prowadzi: Michał Margański
Gość: Adam Godziek (szef festiwalu Tauron Nowa Muzyka)
Data emisji: 18.02.2016
Godzina emisji: 00.05

mat.prasowe/fbi

Czytaj także

Królowa techno na Festiwalu "Tauron Nowa Muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2015 12:24
- Przyjedzie do nas Ellen Allien, bardzo związana z Berlinem promotorka sceny techno w Europie i na świecie - mówi Adam Godziek, szef Festiwalu "Tauron Nowa Muzyka", który w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karl Hyde z Underworld o elektronicznym hymnie lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 14:00
- Nawet kiedy czytam, dodaję słowa od siebie. To taki mój freestyle - opowiada w Trójce Karl Hyde z kultowego zespołu Underworld i przyznaje, że tworząc ma skłonność do improwizowania.
rozwiń zwiń