Jubileusz słynnego radiowego "Podwieczorku"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 16:41
We wtorek 9 lutego minęło 80 lat od premiery "Podwieczorku przy mikrofonie". Na tę legendarną audycję składały się satyry polityczne, skecze, piosenki, komentarze i monologi.
Audio
  • Jubileusz słynnego radiowego "Podwieczorku" (Akademia rozrywki/Trójka)
Podwieczorek przy mikrofonie była transmitowany z udziałem publiczności. W 1969 r. w audycji wystąpiła m.in. Alina Janowska
"Podwieczorek przy mikrofonie" była transmitowany z udziałem publiczności. W 1969 r. w audycji wystąpiła m.in. Alina JanowskaFoto: Matuszewski/PAP/CAF

"9 lutego, niedziela, od 17.30 do 18.15 i od 18.35 do 19.30 transmisja koncertu Małej Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Zdzisława Górzyńskiego z udziałem Maryli Karwowskiej, Toli Mankiewiczówny, Andrzeja Boguckiego, Janusza Popławskiego, Stefana Witasa i Henryka Ładosza z sali Hotelu Bristol w Warszawie" - tak w "Ilustrowanym tygodniku dla wszystkich - Antenie" z 1936 r. była anonsowana pierwsza audycja z cyklu, który po II wojnie światowej przyjął nazwę "Podwieczorek przy mikrofonie".

W audycji przypominamy historię "Podwieczorku przy mikrofonie" oraz prezentujemy wiele archiwalnych nagrań.

Poznaj historię programu "Podwieczorek przy mikrofonie">>>

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Teresa Drozda
Data audycji: 9.02.2016
Godzina audycji: 14.10

pg/ei

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: "Podwieczorek przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 09:00
W audycji Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego przywołamy niezapomnianych "podwieczorkowych" twórców i ich występy.
rozwiń zwiń