X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz słynnego radiowego "Podwieczorku"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 16:41
We wtorek 9 lutego minęło 80 lat od premiery "Podwieczorku przy mikrofonie". Na tę legendarną audycję składały się satyry polityczne, skecze, piosenki, komentarze i monologi.
Audio
  • Jubileusz słynnego radiowego "Podwieczorku" (Akademia rozrywki/Trójka)
Podwieczorek przy mikrofonie była transmitowany z udziałem publiczności. W 1969 r. w audycji wystąpiła m.in. Alina Janowska
"Podwieczorek przy mikrofonie" była transmitowany z udziałem publiczności. W 1969 r. w audycji wystąpiła m.in. Alina JanowskaFoto: Matuszewski/PAP/CAF

"9 lutego, niedziela, od 17.30 do 18.15 i od 18.35 do 19.30 transmisja koncertu Małej Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Zdzisława Górzyńskiego z udziałem Maryli Karwowskiej, Toli Mankiewiczówny, Andrzeja Boguckiego, Janusza Popławskiego, Stefana Witasa i Henryka Ładosza z sali Hotelu Bristol w Warszawie" - tak w "Ilustrowanym tygodniku dla wszystkich - Antenie" z 1936 r. była anonsowana pierwsza audycja z cyklu, który po II wojnie światowej przyjął nazwę "Podwieczorek przy mikrofonie".

W audycji przypominamy historię "Podwieczorku przy mikrofonie" oraz prezentujemy wiele archiwalnych nagrań.

Poznaj historię programu "Podwieczorek przy mikrofonie">>>

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi: Teresa Drozda
Data audycji: 9.02.2016
Godzina audycji: 14.10

pg/ei

Czytaj także

Kabaretowe numery i klimaty: "Podwieczorek przy mikrofonie"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2010 09:00
W audycji Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Jerzego Połomskiego, Antoniego Wrońskiego i Wojciecha Wilińskiego przywołamy niezapomnianych "podwieczorkowych" twórców i ich występy.
rozwiń zwiń