"Inne podejście do kabaretu". Grupa Po OmacKu w "Akademii rozrywki"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 14:12
Absurdalne poczucie humoru na granicy teatru, kabaretu i performensu – to cechy grupy Po OmacKu, której członkinie gościły u Łukasza Szweda w "Akademii Rozrywki". 
Audio
  • Grupa "Po OmacKu" gośćmi Łukasza Szweda (Akademia rozrywki/Trójka)
Grupa Po OmacKu
Grupa Po OmacKuFoto: archiwum prywatne

– Po OmacKu to przede wszystkim inne podejście do kabaretu i do pracy na scenie. Nie zamykamy się w żadnych ramach. Działamy "po omacku" w różnych dziedzinach sztuki. Program, który zaprezentowałyśmy na zeszłorocznej PACE, to czytanie łódzkiej prasy – mówi Katarzyna Stanisz, członkini Po OmacKu. 


Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz i Karolina Zajdel i Łukasz Szwed, fot. Halina Wachowicz Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz i Karolina Zajdel i Łukasz Szwed, fot. Halina Wachowicz

Grupa, złożona z profesjonalnych aktorek wygrała PAKĘ 2019 i otrzymała też wiele wyróżnień na ogólnopolskich przeglądach kabaretów. Jak szczegółowo wygląda program Po OmacKu? Gdzie w najbliższym czasie grupa będzie występować?  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gośćmi Łukasza Szweda. 

***

Tytuł audycji: Akademia rozrywki
Prowadzi:
 Łukasz Szwed
Gość: 
Agata Butwiłowska, Katarzyna Stanisz i Karolina Zajdel (członkinie Po OmacKu)
Data audycji: 03.01.2020
Godzina emisji: 13.09

kw/gs

Zobacz więcej na temat: Trójka KULTURA rozrywka

Czytaj także

Maciej Kwiatkowski: Bank rośnie w siłę!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 14:00
– Dużo się u nas się dzieje. Teraz zaczyna się dla nas sezon występów klubowych, ale też sezon twórczy – mówi Maciej Kwiatkowski, wokalista zespołu komediowego Kwiatkowski i Bank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Jonasza Kofty

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 16:48
W listopadzie ukazała się biografia poety pt. "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie". Niezwykle wnikliwa i brawurowo napisana obowiązkowa pozycja każdego inteligenta. W audycji o książce i jej bohaterze opowiadali: Piotr Derlatka i Stefan Friedmann. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: w latach 80. ludzie na kabaret walili drzwiami i oknami

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:55
Jest liderem kabaretu Długi, współtworzył Trójkowe słuchowisko "Parafonia", którego w sumie powstało 500 odcinków, a w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej – gościem "Akademii Rozrywki" był Jacek Łapot. 
rozwiń zwiń