Tomasz Lipiński

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2008 14:00
Nasz dzisiejszy gość, Tomasz Lipiński, ukończył liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował na Warszwskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą porzucił by realizować swoją pasję muzyczną.

 Lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Udzielał się także w Izraelu. Nagrywał również solowo (album Nie pytaj mnie z 1994). Był dyrektorem marketingowym BMG Poland, redaktorem naczelnym Aktivista. Ma na koncie kilka drugoplanowych ról aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów (m.in. do produkcji Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 roku nagrodę na gdyńskim XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i do filmu Psy II: Ostatnia krew - oba w reż. Władysława Pasikowskiego).

Obecnie występuje solo i z zespołem - jako TomekLipinski&Tilters.

The Beatles Tomorrow Never Knows

The Cure Object

Czesław Niemen Jeżeli

Lou Reed Walk On The Wild Side

Czytaj także

Rock w PRL - o paradoksach współistnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2008 14:51
W 1982 roku z powodu stanu wojennego nie odbyły się festiwale w Opolu i Sopocie, a Jarocin się odbył. Jak to się stało? "Może artyści, którzy mieli wystąpić na tych festiwalach nie mieli nic ciekawego do powiedzenia" - powiedział Lech Janerka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Mroziński

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 14:00
Dziś aktor, wokalista, Maciej Mroziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Mrożek

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 14:00
Dziś Aleksander Mrożek, gitarzysta, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej oraz wielu przebojów takich wykonawców jak Grzegorz Markowski, Izabela Trojanowska czy Robert Janowski.
rozwiń zwiń