Tomasz Osuch: z rakiem można budować przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 19:46
Małgorzata i Tomasz Osuchowie 13 lat temu stracili syna, który chorował na białaczkę. Od tamtej pory opiekują się dziećmi i młodzieżą z chorobami nowotworowymi.
Audio
  • Reportaż o działalności Fundacji Spełnionych Marzeń (Reportaż/Trójka)
Małgorzata i Tomasz Osuchowie po śmierci syna założyli fundację działającą na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową
Małgorzata i Tomasz Osuchowie po śmierci syna założyli fundację działającą na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworowąFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

By móc pomagać, małżeństwo stworzyło Fundację Spełnionych Marzeń. - Odkąd zaczęło się moje leczenie, biorę udział w projektach, które organizuje fundacja. Wszystko co się tu dzieje, dzieje się z myślą o pacjentach, o tym, żeby wywołać uśmiech na ich twarzy. I to jest chyba najważniejsze - wyjaśnia jedna z bohaterek reportażu.

- Choroba nowotworowa nie oznacza końca. Można z tym żyć, można snuć plany, można tworzyć i budować przyszłość - mówi Tomasz Osuch i zdradza, co sprawiło, że po śmierci syna wrócił na oddział onkologii dziecięcej.

***

Tytuł reportażu: "Piękne nad życie"
Autor:
Joanna Bogusławska
Data emisji: 11.03.2014
Godzina emisji:
18.15

iwo

Czytaj także

Jedzenie i relaks pokonują raka

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 19:00
Bohaterka reportażu pracowała w agencji reklamowej i "biegła przed siebie". Kiedy zachorowała, jej świat się zatrzymał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja Vis Maior szansą dla niewidomych

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 12:00
- Założyłam fundację, bo chciałam, by osoby niewidome miały normalne życie i by szukały sposobów na aktywność - mówi założycielka Fundacji Vis Maior.
rozwiń zwiń