X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapraszamy do Osady Czystych Energii

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 18:30
Ich dom nie jest podłączony do sieci energetycznej. Bo za daleko. Takiego właśnie miejsca i życia szukali Sylwia i Tomek.
Audio
Bohaterowie reportażu bliskość natury cenią sobie ponad technologiczne wygody
Bohaterowie reportażu bliskość natury cenią sobie ponad technologiczne wygody Foto: Pixabay.com/bertvthul

Sylwia Jastrzębska i Tomek Sikorski od 19 lat mieszkają w lesie w poniemieckim domu, niedaleko Wojcieszowa w Górach Kaczawskich. To swoje miejsce nazywają Osadą Czystych Energii.

- Jeszcze zanim poznałam Tomka, marzyłam o takim miejscu - mówi Sylwia, a Tomek podkreśla, że jak tylko się spotkali, okazało się, że chęć życia blisko natury mocno ich łączy.

10 lat żyli zupełnie bez prądu. - Teraz dorobiliśmy się paneli słonecznych, więc jest łatwiej. Oprócz zimy, bo tu są góry, które wtedy zasłaniają słońce - śmieje się Tomek.

Ich życie jest niełatwe, pełne wyrzeczeń, ale to efekt świadomego wyboru. Wyboru prostoty, spokoju w harmonii z naturą. Robią bębny, wzorowane na etnicznych afrykańskich czy indiańskich - w tradycyjny sposób, ręcznie. Zbierają zioła oraz minerały i kamienie szlachetne, których w Górach Kaczawskich jest pod dostatkiem. Wyznają zasadę, że szczęścia nie należy oczekiwać, bo ono jest teraz. Zapraszamy do odwiedzin w ich niezwykłym domu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Szczęście jest teraz"
Autor reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji: 12.08.2015
Godzina emisji: 18.15

ei/mk

Czytaj także

Dzikie zwierzęta w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 21:00
Dzikie zwierzęta coraz częściej goszczą na ulicach dużych miast. - To nie one przychodzą do nas. To my przyszliśmy do nich - mówi Piotr Mostowski z Ekopatrolu Straży Miejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Springer o tym, co tak naprawdę znaczy mieszkać na swoim

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 03:43
- Dla mnie dom jest tam, gdzie mam ochotę wpływać na przestrzeń, w której żyję. To nie musi być mieszkanie, na który mam akt notarialny - mówi Filip Springer, autor książki "13 pięter".
rozwiń zwiń