"Szczęście jest teraz" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 09:11
Szczęście i spokój odnaleźli w Górach Kaczawskich. Ich dom nie jest podłączony do sieci energetycznej. Bo za daleko. Takiego właśnie miejsca i życia szukali Sylwia i Tomek.
Audio
Panorama Wojcieszowa
Panorama WojcieszowaFoto: Aconcagua/Wikimedia Commons/CC BY-SA

Sylwia Jastrzębska i Tomek Sikorski, zwany przez przyjaciół Sikorem, od 19 lat mieszkają w lesie w poniemieckim domu, niedaleko Wojcieszowa w Górach Kaczawskich. To swoje miejsce nazywają Osadą Czystych Energii.

Ich życie jest niełatwe, pełne wyrzeczeń, ale to efekt świadomego wyboru. Wyboru prostoty, spokoju w harmonii z naturą. Robią bębny, wzorowane na etnicznych afrykańskich czy indiańskich - w tradycyjny sposób, ręcznie. Zbierają zioła oraz minerały i kamienie szlachetne, których w Górach Kaczawskich jest pod dostatkiem. Wyznają zasadę, że szczęścia nie należy oczekiwać, bo ono jest teraz. Jeśli potrafimy je dostrzec...

***

Do wysłuchania reportażu "Szczęście jest teraz" autorstwa Doroty Jaśkiewicz-Łebek zapraszamy w środę (12 sierpnia) o godz. 18.15.

Czytaj także

„Wystarczy mniej” - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 21:35
Co nas wiąże, co nas ogranicza, jaki jest cel życia w obowiązującym systemie i czy można funkcjonować inaczej? Na te i inne pytania finansista Witold Zbijewski próbował sobie odpowiedzieć, kiedy zorientował się, że już nie chce tylko musieć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dr Preeti" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 23:47
Ginekolog dr Preeti Agrawal jest Hinduską, która od ponad 20 lat mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jej imię oznacza w sanskrycie miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ściągawki Mistrza Pawła" - Dorota Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2015 21:13
rozwiń zwiń