X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Weber - człowiek niepowtarzalny

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
- Był przesadnie elegancki, czasami trudny, złośliwy i humorzasty - podkreślają jedni. - Ale muzykę kochał bezgranicznie, dlatego potrafił ją sprzedać - mówią inni.
Audio
  • Jan Weber - człowiek niepowtarzalny (Reportaż/Trójka)
Warszawa 1983. Muzykolog, krytyk muzyczny, dziennikarz Jan Weber
Warszawa 1983. Muzykolog, krytyk muzyczny, dziennikarz Jan WeberFoto: PAP/Maciej Belina Brzozowski

Jan Weber był muzykologiem. Po studiach podjął współpracę z Polskim Radiem i Telewizją, gdzie później został dyrektorem Naczelnej Redakcji Muzycznej. Dzięki swoim błyskotliwym audycjom, a także setkom recenzji Weber stworzył niedościgniony wzorzec muzycznego krytyka i popularyzatora muzyki. Stworzył własny styl prezentacji muzyki poważnej, który polegał na gawędzie i przytaczaniu licznych anegdot.

W Trójce prowadził takie audycje jak "Koncerty zatrzymane w czasie", "Niezapomniane koncerty fortepianowe", "Wielki pianista Władymir Horowitz", a także wiele innych poświęconych zwłaszcza pianistyce. Szczególnie popularny był jego cykl "Reminiscencje muzyczne".

***

Reportaż poświęcony Janowi Weberowi został zrealizowany z okazji obchodów 90-lecia Polskiego Radia w cyklu "Ludzie Trójki", w ramach którego do tej pory nadaliśmy reportaże poświęcone Annie Semkowicz, Mateuszowi Święcickiemu, Jackowi Ejsmondowi, Andrzejowi Zakrzewskiemu i Grażynie Dobroń.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Człowiek niepowtarzalny"
Autor reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 27.10.2015
Godzina emisji: 18.15

mk/iwo