X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uczył WF-u. Teraz buduje schronisko w górach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 19:40
To opowieść o człowieku, który poświęcił życie na budowanie schroniska wysoko w Górach Izerskich. Co wyniknie z jego planów?
Audio
  • Uczył WF-u. Teraz buduje schronisko w górach (Reportaż/Trójka)
Góry Izerskie
Góry IzerskieFoto: Flickr/Andrzej Wójtowicz

Józef Paweł Gołba postanowił wznieść swoje życie na wyższy poziom. Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego i trener narciarstwa ze Szklarskiej Poręby, stawia bowiem dom na wysokości 1058 m n.p.m. To ma być schronisko dla turystów położone w masywie Izerów. Z budową ma jednak pod górkę.

Najpierw sam wnosił na szczyt kamienie i materiały budowlane. Teraz ma samochód, ale zimą i tak nie da rady przejechać nim po trudnym terenie. Zostaje mu plecak i mozolna wspinaczka. Teraz dźwiga głównie wodę na herbatę dla turystów.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

Budowa schroniska na Wysokim Kamieniu ciągnie się już od 20 lat. Byłemu nauczycielowi pomaga syn, nie mają jednak wielu pieniędzy, na górze brakuje też prądu. W schronisku nie ma jeszcze miejsc noclegowych, ale turyści mogą już schronić się pod dachem, napić czegoś ciepłego, czy zjeść ciasto upieczone przez żonę pana Gołby, Dorotę. Chociaż budowa trwa i - jak sami mówią - "końca nie widać", to nie wyobrażają już sobie innego życia.

Z miejsca gdzie powstaje dom roztacza się niezapomniany widok na całe pasmo Karkonoszy, Gór Izerskich i Kaczawskich, a czasem nawet na czeską stronę.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Syzyf"
Autor reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji: 2.06.2016
Godzina emisji18.15

mp/tj

 

Czytaj także

Nikt nie wierzył, a Teatr Witkiewicza kwitnie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 18:30
30 lat temu w Zakopanem powstał Teatr imienia Witkacego. Nikt nie wróżył mu przetrwania nawet pierwszego sezonu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie jest nasze miejsce na ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 18:30
Ona jest Szwajcarką, on Polakiem, poznali się w Londynie. Są artystami. Przez całe życie szukają swojego miejsca na ziemi.
rozwiń zwiń