Odkrywamy dwie twarze Dubaju

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 18:30
Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który kojarzy się z luksusem, pięciogwiazdkowymi hotelami i muzułmańskimi tradycjami. Jednak jest w nim również miejsce dla chrześcijan.
Audio
  • Dubaj - miasto o dwóch twarzach (Reportaż/Trójka)
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.
Program gospodarczy towarzyszący udziałowi Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie realizowany w latach 2019-2021 - poinformowała PAIH.Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Reporterka odnalazła w tym muzułmańskim świecie chrześcijan, którym nikt nie zabrania przychodzić w niedzielę do kościoła, radosną wiarę, potrzebę wspólnoty i polską duchowną siostrę Annę, która pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Razem z nią odkrywa, jak mogą współistnieć dwie wielkie religie.

Tu znajdziesz reportaże emitowane w Trójce >>>

- Wiadomo, jak trudno jest teraz o dialog między chrześcijanami a muzułmanami. Więc gdy słyszę modlitwy muzułmańskie, to moim pragnieniem jest, żeby nastał pokój między nami - mówi Annie Dudzińskiej bohaterka reportażu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Misja"
Autorka reportażu: Anna Dudzińska (Polskie Radio Katowice)
Data emisji: 2.08.2016
Godzina emisji18.14

mp/mk

Czytaj także

Polska religijnym wzorem dla Europy. Czego możemy nauczyć innych?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2016 17:09
- Być może na tle wyjątkowego kryzysu Kościoła w Europie jesteśmy najlepsi, ale to nie znaczy, że jest dobrze. W naszym kraju jest wciąż dużo niedostatków i problemów - mówi Bogusław Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radosna wiara w Boga Ameryki Łacińskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 00:33
- Życie ludzi w Ameryce Łacińskiej jest bardzo trudne, naznaczone pracą i wysiłkiem codzienności, więc kiedy się zbliża święto, zwykle maryjne, jest to prawdziwa celebracja, wszyscy tańczą i bawią się - mówi ksiądz Tomasz Denicki.
rozwiń zwiń