Kobiety na motocyklach w indyjskich Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 19:59
Aleksandra Trzaskowska zorganizowała wyprawę motocyklową w indyjskie Himalaje. Wzięły w niej udział kobiety, które w niezwykle trudnych warunkach pokonywały na motocyklach Himalaje.
Audio
  • Kobiety na motocyklach w indyjskich Himalajach (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nicholas Billington/Shutterstock.com

Zdobyły kilka 5-tysięcznych przełęczy, mają za sobą offroad na najwyżej położonej pustyni świata, integrowały się z buddyjskimi mniszkami. Ola Trzaskowska to doświadczona, motocyklowa himalaistka, która przed dwoma laty wjechała na liczącą 5770 metrów przełęcz Marsimik La. Wyżej już nie można.

Nie wszystkie uczestniczki miały doświadczenie. Ewa ma dwoje dzieci i jeździ na motocyklu od czasu do czasu, pojechała na wyprawę bez przygotowania i mimo choroby wysokościowej. Marta jest lekarzem neurologiem, pracuje z dziećmi, wyprawa pomogła jej przetrwać trudne chwile. Wróciły odmienione z nową energią do życia, o czym opowiadają w reportażu Joanny Bogusławskiej.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Tylko dla orlic"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji:
6.04.2017
Godzina emisji: 18.15

fbi/mk

Czytaj także

Andrzej Bargiel - ekspresowy himalaista

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:45
26-latek pobił rekord świata w wejściu na ośmiotysięcznik Manaslu, a następnie jako pierwszy Polak zjechał ze szczytu na nartach. Jak tego dokonał?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybowcem nad Himalajami

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 21:00
- Nikt dotąd nie odważył się, by w locie szybowcowym, bez silnika, spenetrować Himalaje - powiedział Tomasz Kawa, który razem z synem i Krzysztofem Trześniowskim dokonał niemożliwego...
rozwiń zwiń