X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy za sto złotych da się kupić miłość?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 20:00
- Anna Łuczak za pierwszą zarobioną w teatrze stówę chce kupić miłość. Kto jej ją sprzeda za sto złotych? - to cytat ze spektaklu "Upadki" przygotowanego przez zespół Teatru 21.
Audio
  • Co kupi sobie osoba z zespołem Downa za pierwszą zarobioną stówę? (Reportaż/Trójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lisavetta/shutterstock.com

Teatr 21 tworzą osoby z zespołem Downa. Justyna Wielgus, odpowiedzialna za ruch sceniczny, wyjaśnia, że nazwa instytucji wzięła się od dodatkowego, dwudziestego pierwszego chromosomu obecnego w genotypie osób z zespołem Downa. Twórcy teatru i jego aktorzy sprzeciwiają się infantylizacji, stąd na deskach pojawiają się spektakle o świecie i życiu aktorów. Ponieważ pieniądze stały się częścią ich świata, powstał spektakl "Upadki".

Aktorzy Teatru 21 otrzymali swoje pierwsze honorarium za zagranie spektaklu podczas festiwalu Brave. Od tamtej pory przyjęto zasadę, że za każde przedstawienie dostają wynagrodzenie.

- Nie powinno być tak, że ludzie niepełnosprawni intelektualnie są oderwani od społeczeństwa. Im również potrzebne są pieniądze - mówi Katarzyna Racka, nauczycielka matematyki w szkole "Dać Szansę".

Aktorzy mają konta bankowe i samodzielnie robią zakupy. Liczenie nie jest ich najmocniejszą stroną, ale i na to znalazł się sposób. Jak sobie radzą? Ile ich zdaniem kosztuje łóżko wodne? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Beaty Kwiatkowskiej zatytułowanego "Za pracę jest płaca".

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Za pracę jest płaca"
Autor reportażu: Beata Kwiatkowska
Data emisji: 4.07.2017
Godzina emisji: 18.13

czaj/iwo

Czytaj także

Dziś pomaga innym. Kiedyś sam potrzebował pomocy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 20:00
To historia chłopaka, który najpierw był podopiecznym Środowiskowego Ogniska Wychowawczego na warszawskiej Pradze dla dzieci z rodzin zagrożonych marginalizacją, dziś jest jego dyrektorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwa wyścig z czasem. Każdy może pomóc Pawełkowi

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 20:10
Jak zmienia się życie rodziny, w której dziecko zapada na ciężką chorobę? O czym się rozmawia, a co przykrywa uśmiechem? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dom. Szansa na drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 20:00
Ania, Jola i Wiktoria nie mogły dłużej mieszkać w swoich rodzinnych domach lub w rodzinach zastępczych. Wszystkie trzy znalazły schronienie w mieszkaniu treningowym prowadzonym przez Fundację "Po Drugie".
rozwiń zwiń