X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jędrek z Chojnika, czyli jak zachęcić młodych, by poznawali historię

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 19:00
Nauka historii to nudy? Fenomen "Jędrka z Chojnika", bo pod taką nazwą Andrzej Ciosański funkcjonuje w Internecie, da się chyba wytłumaczyć tylko kolorytem, jaki stwarza, opowiadając o historii.
Audio
  • Jak zachęcić młodych, by poznawali historię? (Reportaż/Trójka)
Ruiny zamku Chojnik
Ruiny zamku ChojnikFoto: Mariusz Switulski/Shutterstock.com

Filmiki z jego udziałem (które jednak kręcą i wstawiają inni, ponieważ on sam rzadko korzysta z internetu) wzbudzają furorę zwłaszcza wśród młodych ludzi. Ta popularność zaskakuje samego bohatera. Okazuje się, że nie wystarczy zbiór dat i nazwisk, żeby młodzi ludzie chcieli się uczyć historii. Należy pobudzić ich wyobraźnię.

Z wykształcenia zootechnik, Andrzej Ciosański od młodości jest związany z końmi, a – jak mówi – konie zawsze były związane z historią Polski. Pasja do koni i zainteresowanie historią spowodowały, że założył pierwsze w Polsce bractwo rycerskie i udzielał się w rycerskich turniejach. Po jednym z nich został najprawdziwszym rycerzem pasowanym, według prawa feudalnego. Jest teraz kasztelanem, a urzędowo – kustoszem średniowiecznego zamku Chojnik koło Jeleniej Góry.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Jędrek z Chojnika"
Autorka reportażu: Dorota Jaśkiewicz-Łebek
Data emisji: 7.11.2017
Godzina emisji: 18.11

ab