X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przebiega akcja w Zofiówce?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:45
Ratownicy wciąż poszukują trzech górników, zaginionych 900 metrów pod ziemią po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.
Audio
  • Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka (Reportaż/Trójka)
Ratownicy przed kopalnią Borynia-Zofiówka-Jastrzębie w Jastrzębiu-Zdroju. W kopalni doszło do silnego wstrząsu. Trwają poszukiwania trzech górników
Ratownicy przed kopalnią Borynia-Zofiówka-Jastrzębie w Jastrzębiu-Zdroju. W kopalni doszło do silnego wstrząsu. Trwają poszukiwania trzech górnikówFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Do spenetrowania są dwa odcinki chodnika o długości 15 m i 75 m. Łącznie od soboty w akcję w Zofiówce jest zaangażowanych ponad 1000 osób, w tym 650 uczestniczy w działaniach pod ziemią. – O 10.58 akurat byłem w swoim mieszkaniu. Poczułem bardzo silny wstrząs, podłoga uciekła mi spod nóg – mówi jeden z mieszkańców Jastrzębia-Zdroju – Wszystko się trzęsło, żyrandol aż zatrzeszczał – dodaje inny. 

Jak przebiegała akcja do tej pory? – Nastąpił wstrząs na kopalni. Mamy siedem osób, z którymi nie mieliśmy kontaktu. Osiem zastępów dotarło do dwóch górników. Z pozostałymi pięcioma nie ma kontaktu. Akcja ratownicza trwa. Wiemy, że jeden z nich powinien być w niedalekiej odległości od tych uratowanych – mówi Daniel Ozor, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. – Dzisiaj na miejscu pracowało 250 osób. Atmosfera jest beztlenowa, ale stężenie metanu spada, choć wciąż jest niezwykle wysokie – informuje Katarzyna Jabłońska, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na powierzchnię wydobyto czterech górników, dwóch z nich niestety nie przeżyło wypadku. Wciąż trwają poszukiwania trzech pozostałych. Więcej szczegółów można usłyszeć w dołączonym reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Autor reportażu: Anna Sojka
Data emisji: 9.05.2018
Godzina emisji: 18.14

ml

Czytaj także

Z wizytą u Polaków na Wileńszczyźnie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 19:00
– Dwa, trzy dni trzeba poświęcić starówce wileńskiej. Jest ona największa we wschodniej Europie. Ostra Brama to punkt numer 1. Tradycja przechodzenia przez nią sięga początku XVII wieku – opowiada Andrzej Kostygin, przewodnik po Wilnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tu dowiesz się, jak działa elektrownia atomowa

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 19:00
Jak działa turbogenerator, elektrownia atomowa, rentgen, jak zbadać prędkość światła? Na takie pytania można szukać odpowiedzi w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.
rozwiń zwiń