X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dar Młodzieży wrócił do Gdyni. Wspomnienia z podróży

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:12
Dla jednych to aż przygoda. Dla innych to przede wszystkim codzienna praca. Pochodzą z różnych środowisk, mieszkają w różnych częściach Polski. Ale jedno ich łączy – morze.
Audio
  • Morze pełne pasji i dźwięków. Uczestnicy o "Rejsie niepodległości" na Darze Młodzieży (Reportaż/Trójka)
Żaglowiec Dar Młodzieży wpływa do portu w Gdyni 28 marca 2019. Żaglowiec odbył rejs dookoła świata zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Żaglowiec 'Dar Młodzieży' wpływa do portu w Gdyni 28 marca 2019. Żaglowiec odbył rejs dookoła świata zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Foto: PAP/Adam Warżawa

Uczestnicy Rejsu Niepodległości przeszli szkołę, nie tylko żeglowania, ale i życia. Dar Młodzieży po dziecięciu miesiącach podróży dziś powrócił do domu, do Gdyni. 

Żaglowiec odwiedził 23 porty w kilkunastu państwach świata, między innymi Teneryfę, Singapur, San Francisco, Panamę, Miami i Londyn. Na jego pokładzie przewinęło się ponad 530 studentów i uczniów szkół morskich, 400 laureatów konkursu związanego z rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości i … dwóch dziennikarzy Trójki radiowej.  

– Dzień wygląda tak, że oni są rozdzieleni na trzy wachty, są one czterogodzinne, później osiem godzin przerwy. Przy wachcie jest oficer, instruktor i bosman – rozmówca Agnieszki Szwajgier. Jak dodaje potrzebna jest czasem żelazna ręka, bo na statku jest dużo młodzieży. – Ale nie można za mocno, bo bym nam pouciekali – uśmiecha się. Praca na statku trwa dzień i noc.

Czy na statku jest miejsce na kobiecość? Kogo najczęściej dotyka choroba morska? Jaki dźwięk towarzyszy powrotom do domu? 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

fot. Agnieszka Szwajgier/Polskie Radio fot. Agnieszka Szwajgier/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu:  "Rejs"
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 28.03.2019
Godzina emisji: 18.45


Czytaj także

Powrót Daru Młodzieży. Relacje w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 19:00
W Gdyni uroczyście powitano Dar Młodzieży, który zakończył ponad dziesięciomiesięczny "Rejs Niepodległości". Była eskorta dla żaglowca, gdy wpływał do macierzystego portu, przemówienia oficjeli i radość mieszkańców, którzy – jak mówili – stęsknili się. Na Skwerze Kościuszki byli Agnieszka Szwajgier i Tomasz Kowalczewski.
rozwiń zwiń