Żyć wspólnie z ptakami

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 19:12
Maria znalazła gołębia niedaleko swojego domu. Ptak był chory. Miał złamane skrzydło i nie mógł latać. Zostawiła mu jedzenie. Widziała też, że sąsiedzi zostawiali mu pokarm i wodę do picia.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/lkoimages

Jednocześnie pytała na Facebooku o radę, kto może pomóc. Okazało się, że we Wrocławiu mieszka pan Jerzy, który ratuje ptaki. Jednym ptaki przeszkadzają. Inni je ratują. Maria mówi, że zabraliśmy zwierzętom przestrzeń. Teraz musimy się nauczyć wspólnie żyć.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Gołębiarz"
Autorka reportażu: Magdalena Skawińska
Data emisji: 29.04.2019
Godzina emisji: 18.44

Czytaj także

Nowa droga byłych skazanych

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 19:00
Gdy byli skazani wychodzą na wolność, są zagubieni, nie wiedzą, od czego zacząć nowe życie. Nie mają pracy, często też dachu nad głową. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi w Lublinie Stowarzyszenie Postis ze swoim projektem "Nowa droga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tchnienie wolności. Krzysztof Komeda prywatnie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 19:05
– Mówiono o nim, że jest chodzącą muzyką. Kartka papieru i ołówek był przy nim zawsze. Jechaliśmy gdzieś samochodem i nagle było hamowanie, zjeżdżanie w bok. Wtedy Krzysztof odpalał papierosa, potrzebował chwili spokoju i pisał muzykę – wspomina Tomasz Lach, przybrany syn Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy prawo ucisza muzykę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 19:00
To reportaż o pianiście, który został skazany za "wybryk" i zakłócanie spokoju z art. 51 kodeksu wykroczeń za ćwiczenie w bloku w godzinach południowych na fortepianie.
rozwiń zwiń